Hosté rozhodli televizní souboj v úvodních osmi minutách. Nejprve skóroval Tomáš Chorý, vzápětí udeřil Jan Kovařík.

Zatímco ševci po druhém porážce za sebou smutnili, Plzeňští se příjemně naladili na závěrečný duel základní skupiny Ligy mistrů proti AS Řím. A hostující trenér Vrba dostal hezký dárek k pětapadesátým narozeninám, které měl ve čtvrtek.

Zlínští šli do posledního letošního domácího duelu bez nejlepšího střelce Beauguela. Autor devíti letošních branek v zimě odchází ze Zlína právě do Plzně. Trenér Fastavu Bílek s klíčovým mužem pro páteční bitvu počítal, ale rozhodnutí nechal na hráči.

estadvacetiletý vysoký francouzský útočník nakonec nebyl v základní sestavě ani mezi náhradníky.

Moravanům scházeli také marodi Hnaníček a Poznar, zcela fit nejsou ani Železník s Jakubovem.

Ševci začali bitvu s mistrem mizerně. A než se rozkoukali, po gólu Chorého prohrávali. Nepokrytý plzeňský forvard z malého vápna po centru Kopice z levé strany uklidil balon nechytatelně do sítě. Brankář Dostál neměl nárok.

V 8. minutě přišla druhá mrazivá sprcha. Po kombinaci v šestnáctce Havel našel úplně osamoceného Kovaříka, jenž pohotově poslal míč pod břevno.

Zaskočený Zlín se po dvou drsných direktech těžce zvedal a v první půli se pouze bránil útokům Plzeňských.

Západočeši drželi balon, kombinovali a tlačili se do šancí. Ve 21. minutě pálil Petržela nad.

Ševci zahrozili v úvodní půli pouze jednou, ale střela Libora Holíka šla doprostřed branky. Jinak vůbec nebezpeční nebyli.

Moravané se po přestávce zvedli, přes organizovanou obranu soupeře se ale těžce prosazovali. Plzeň naopak v klidu kontrolovala hru i výsledek. Vedení Viktorky mohl po hodině hry navýšit Kovařík. Jeho povedenou ránu z trestného kopu ale vyrazil gólman Dostál.

Na druhé straně Bartošák slušnou střelou protáhl Hrušku. Domácí hráči bojovali. V závěru favorita zmáčkli. Z územní převahy ale vytěžili pouze nepřesnou hlavičku Buchty.

Na konci se na trávník dostali i ne zcela zdraví Jakubov s Železníkem, porážku ale hráči Fastavu neodvrátili. Plzeň i v úsporném režimu dokráčela k dalšímu triumfu.

Fotbalisté Zlína po porážce 0:2 zůstávají šestí. Dlouhý podzimní ročník zakončí v sobotu v Teplicích.

FORTUNA:LIGA, 18. kolo –

FC Fastav Zlín – FC Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)

Branky: 3. Tomáš Chorý, 8. Jan Kovařík

Rozhodčí: Lerch – Kříž, Myška (Matějček)

Žluté karty: Matejov, Jiráček - Petržela

Diváci: 3472

Zlín: Dostál – Bačo (85. Železník), Buchta, Gajić – Matejov, Podio, L. Holík (79. Jakubov), Jiráček, Bartošák - Hronek – Vyhnal.

Plzeň: Hruška – Havel, Hubník, Pernica, Kovařík – Petržela (77. Ekpai), Procházka, Hrošovský, Čermák (81. Hořava), Kopic – Chorý (89. Řezníček).