Jenže situace v boji o záchranu v české nejvyšší soutěži se rychle a rapidně změnila.

Zbrojovka na Stínadlech přišla o náskok a ševci si v závěru přesnou hlavičkou svátečního střelce Janetzkého zajistili výhru 2:1 i lepší výchozí pozici pro klíčovou nedělní bitvu v Brně na Srbské, kde se rozhodne o účastníkovi baráže i přímým sestupujícím do druhé ligy.

„Určitě jsme ve výhodnější pozici než před dvěma nebo třemi koly a je lepší jet do Brna s tím, že remíza znamená baráž, než kdybychom tam museli vyhrát. Na druhé straně nám pořád jde o život, o prvoligovou příslušnost,“ připomíná trenér týmu FC Trinity Pavel Vrba.

Na juchání to tak v Baťově městě pořád není, ale hráčům se dýchá daleko lépe než po utkání v Teplicích, kde je řada lidí už odepsala.

Nyní jsou na tom Moravané lépe než Zbrojovka, jenom bránit ale v Brně nebudou. „Hrát na remízu je obrovské riziko,“ ví dobře Vrba.

„Čekat na to, jestli to ukopeme, nebo ne, je špatně. Chceme se prezentovat stejně jako v Pardubicích a s Baníkem. Pak věřím tomu, že jsme schopní zápas uhrát tak, abychom mohli hrát baráž,“ prohlásil.

Výsledky souběžně hraných duelů v Teplicích a v Pardubicích sice nezjišťoval, ale informace měl.

„Kdybychom je neznali, asi bychom tolik nestřídali, ale za nerozhodného stavu jsme potřebovali posílit útočnou fázi. Remíza pro nás byla málo,“ ví dobře.

„Chtěli jsme do útoku dostat čerstvé hráče, což se nám vyplatilo,“ těší zkušeného kouče.

Ševci v první půli přečkali pokutový kop, když brankář Dostál ve 31. minutě zneškodnil nepříliš prudkou střelu Almásiho, po změně stran i díky větší aktivitě a zvýšenému úsilí dvakrát udeřili.

Nejprve se stejně jako v neděli prosadil Fantiš, v závěru zajistil domácím důležitou výhru Janetzký.

Opavský odchovanec stejně jako Fantiš udeřil hlavou po centru záložníka Hrubého.

„Oba jsou to hráči, kteří už mají něco odehráno a v zápasech nám pomáhají, ale není to jenom o těchto dvou. Celé mužstvo jde za tím, aby se Zlín v lize zachránil,“ oceňuje Vrba.

Přístupu svěřenců si na konci těžké sezony považuje. „Ukazují charakter. Není jim to jedno,“ všímá si.

Ševci se ve složité situaci semkli, daří se jim. V lize bodovali v pěti z posledních šesti duelů, Ostravu porazili po osmi zápasech,

„Jsem rád, že dáváme góly a i v kritických situacích zvládáme pro nás hodně náročné zápasy,“ dodal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...