Duely 4. a 5. kola skupiny o udržení byly totiž odložené na neurčito, celý ročník FORTUNA:LIGY pak Ligový výbor v nejbližších dnech předčasně ukončí. Důvodem je jeden nakažený hráč v Opavě, kvůli kterému musí kompletní tým ze Slezska do karantény.

„Vedení soutěže proto rozhodlo v tomto okamžiku o odložení všech šesti utkání skupiny o záchranu. Nebude se tedy hrát nejen dnes v Opavě ale ani v Příbrami nebo ve Zlíně. S ohledem na nemožnost dohrát všechna utkání FORTUNA:LIGY ve stanoveném nejzazším termínu do 2. srpna 2020 bude Ligový výbor v nejbližších dnech nucen učinit rozhodnutí o ukončení soutěžního ročníku FORTUNA:LIGY bez určení konečného pořadí družstev,“ oznámila Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí profesionální soutěže.

Z nejvyšší soutěže tak nikdo nesestoupí. V příštím ročníku, který začíná 22. srpna, bude hrát osmnáct týmů. Nováčky jsou Pardubice a Zbrojovka Brno, třetí Dukla Praha se mezi elitu nevrátí. V minulém týdnu kluby rozhodly o zrušení baráže.

Skupinu o záchranu už na začátku července zkomplikovalo několik pozitivních případů v týmu Karviné. Kontrolní test v minulém týdnu již měli všichni hráči negativní a mohli se vrátit do tréninku.

Ve skupině o záchranu už mají kromě zlínského Fastavu jistotu udržení také Olomouc a Teplice. Karviná má náskok dvou bodů na předposlední Opavu a poslední Příbram. Nález v Opavě by všem třem ohroženým klubům pomohl, v případě dohrání soutěže by totiž nejhorší z nich sestoupil.

Zatímco skupina o záchranu se nejspíš nedokončí, další dvě nadstavbové skupiny o titul i o Evropu se dohrály. Mistrem se podruhé za sebou stala Slavia Praha.