„Změnilo se to, že Ibra hrál v takové formě, že vymotal tři frajery a balon poslal dál. Jsou tady však další hráči,“ říká spolehlivý stoper Petr Buchta. Šestadvacetiletý stoper i v páteční duelu proti Liberci patřil k nejlepším domácím hráčům, přesto další těsné porážce nezabránil. „Nebylo všechno špatné. Není to něco šíleného,“ zahání chmury opora Fastavu.

Souhlasíte, že to proti Liberci bylo špatné?

Jo. První poločas byl stejný jako na Dukle. Po přestávce jsme se zvedali. Před vyloučením jsme tam měli slušnou pasáž, ve které jsme byli lepší. Začali jsme Liberec ždímat, a pokud by nepřišla červená karta, vypadalo by to o hodně lépe. I v deseti to ale šlo zvládnout.

Čím to, že první poločasy máte takové slabší?

Těžko říct. I na Dukle a doma s Baníkem nám první poločasy trošku utekly. Nevím, jestli tam byla nějaká nervozita.

Fotbal FC FASTAV Zlín - FC SLOVAN Liberec
Rozhodla rána Potočného a chyba Dostála. Ševci podlehli Liberci

Z tribuny to vypadá, jako byste po ochodu Traorého do Slavie přišli o klíčového muže a ztratili herní tvář. Cítíte to stejně?

Je to jeden hráč, nemůže se celé mužstvo sesypat odchodem jednoho hráče. Je ale pravda, že nám s ním odešla kvalita. Je těžké Ibru nahradit. Od toho tady jsou ale kluci, kteří sice předtím tolik nehráli, ale taky mají dobrou kvalitu. Musíme to zvládnout jako tým. Neznamená, že bez Traorého nebudeme vyhrávat. Naplno jsme bodovali na Bohemce, něco jsme mohli uhrát i s Ostravou i Libercem.

Byl trenér Bílek hodně hlasitý o poločase v kabině?

Byli jsme všichni naštvaní a kritičtí, protože v prvním poločase bylo všechno špatně. Nebylo tam nic dobrého. Ve druhé půli jsme se zvedali, pak se to celé takto zkomplikovalo. Byl to zápas naprd.

Na vyloučení Podia si ale nebudete stěžovat, že?

Asi ne.

Jak moc vás štve laciný gól Potočného?

Super otázka, nebudu to komentovat.

V lize jste nevyhráli potřetí za sebou. Cítíte, že nastalo horší období?

Je to horší. Ze tří zápasů jsme získali pouze bod. Naštěstí je teď reprezentační přestávka. Doufejme, že se v pauze vzchopíme a zase začneme vyhrávat.