V hlavním městě se narodil, má tam rodinu a nyní se zase vrátí na Letnou, kde se postaví Spartě.

Osmadvacetiletý fotbalista znovu půjde proti klubu, kde hrával za dorost i béčko. Rudý dres nosil několik sezon, zápas s bývalým mančaftem ale nijak speciálně nebere.

„Prošel jsem víc týmů, takže to pro mě zase až tak prestižní není. Na druhé straně Sparta je největší klub v Česku a tak to i beru,“ říká bývalý hráč Senice, Varnsdorfu nebo Ostravy.

Z dob svého působení ve Spartě už na Letné téměř nikdo nezůstal. Jakubova chvíli vedl trenér Horňák, z hráčů v klubu působí už jenom Václav Kadlec. Jinak mají Pražané úplně nový tým, který za poslední rok prošel radikální proměnou.

„Cesta, kterou se Sparta v zimě vydala, se mi líbí mnohem víc než nákupy drahých zahraničních hráčů. Sice je to náš soupeř, rival, ale přeji jí, ať se jí daří, má dobré výsledky a reprezentuje Česko stejně jako dřív,“ uvedl útočník Fastavu.

Ščasného tým se po rozpačitém podzimu na jaře zvedl a z třetí pozice nahání druhou Plzeň. Pražané ve druhé polovině sezony prohráli pouze před týdnem v Mladé Boleslavi, ve zbývajících zápasech byli stoprocentní.

Náladu si navíc zvedli ve čtvrtfinále MOL Cupu, když výhru i postup v Teplicích vydřeli v divokém penaltovém rozstřelu.

„Z týmu cítím větší soudržnost. S příchodem Bořka Dočkala se zvedla kvalita i týmovost. Sparta má zase hlad po úspěchu. Chceme všem ukázat, že je to zase ten klub jako dřív,“ prohlásil Jakubov.

I proto ševce nečeká v pondělní dohrávce 27. kola FORTUNA:LIGY žádná selanka.

„V soutěži není žádný jednoduchý soupeř, natož Sparta, která v úterý zvládla pohár a má hodně času na regeneraci i přípravu na zápas s námi. My ale chceme odehrát dobré utkání. Budeme bojovat a doufat, že uhrajeme alespoň bod,“ říká.

Trenér Zlína Roman Pivarník
Pivarník: Měli jsme problémy, ale také šance, abychom zápas rozhodli

Trpělivě čekat na šanci

Zlíňané pojedou do hlavního města s pokorou i respektem, strach ze silného protivníka ale nemají.

„Jsme zdravě sebevědomí. Poslední zápasy nám sice výsledkově nevyšly, ale hrát se dá s každým. Kvalitu máme, chceme favorita potrápit,“ burcuje Jakubov.

Na jaře se v základní sestavě Fastavu zatím neobjevil. Jako střídající hráč zasáhl do pěti utkání, dohromady nastřádal sedmdesát minut. Na pořádnou šanci stále čeká.

„Ve Zlíně je hodně útočníků na jeden post. Pozny si sice odpykává disciplinární trest. Předtím ale podával dobré výkony, takže nebyl důvod něco měnit,“ ví Jakubov, který se dělí o porci minut s Vyhnalem a Železníkem.

„Nezbývá mi než na tréninku poctivě makat a trpělivě čekat na šanci,“ pravil.

Ani na Spartě zřejmě nevyběhne v základní sestavě. Šanci nejspíše znovu dostane exslávista Vyhnal.

„Zatím nevím, zda nastoupím. Trenér ji oznámí až den dva před zápasem,“ říká osmadvacetiletý forvard.

Rodina v ochozech

Moravané mají na přípravu víc času než obvykle. Duel je totiž na programu až v pondělí.

„Komplikace to není. Sice je vždycky příjemnější, když se hraje v sobotu nebo v pátek, ale až doteď jsme měli docela štěstí, protože je to náš první zápas, který se hraje až po víkendu,“ připomíná.

„Týden je sice o něco delší, ale trenéři uzpůsobili program a stejně celý týden trénujeme a jsme v zápřahu,“ přidává.

I na začátku nového týdne za ním na stadion dorazí rodiče. Pokud najdou čas a budou mít volno, zamíří na Letnou také Jakubovovi kamarádi a bratr.

„Taťka s mamkou žijí v Praze, brácha působí v Německu. Já jsem sice vyrůstal na Slovensku, ale od roku 2005 beru Prahu jako svůj domov a vždycky se tam rád vracím,“ zakončuje povídání osmadvacetiletý fotbalista.

Bývalý křídelník Zlína či Sparty Vukadin Vukadinović na jaře hostuje v druhé turecké lize, kde čeká na první vstřelený gól.
Žádná opalovačka. Spíš se snažím zapadnout, hlásí Vukadinović z Turecka