„S kluky jsme se o tom v kabině bavili, ale nijak zvlášť to neřešíme. Všichni samozřejmě víme, že červené karty byly zbytečné. Co za tím ale je, nevíme. Dřív se nám to nestávalo,“ připomíná záložník týmu FC TRINITY Jakub Janetzký.

Navíc i kvůli nepotrestanému faulu zlínského beka Cedidly na slávistického Brazilce Ewertona sudí v minulém kole zpřísnili „metr“, v osmi víkendových duelech vytáhli ze zadní kapsy hned sedm červených karet.

„Nevím, jestli je to dobře, ale za mě záleží hlavně na rozhodčích a samotných zákrocích. Někdy je vyloučení dost přísné, jindy jsou sudí zase tolerantní,“ míní pětadvacetiletý středopolař.

Pokud se chtějí ševci zlepšit, musí se rychle ukáznit. Nedisciplinovanost je sráží, bere jim sílu, ubližuje jim.

Přitom Zlíňané se potřebují chytnout, výsledkově nastartovat.

V prvních třech duelech nové sezony získali jenom bod, i kvůli negativnímu skóre se krčí na posledním místě tabulky.

„Los byl určitě těžký, ale i tak jsme mohli uhrát víc bodů. Třeba naposledy na Baníku nebo doma v prvním kole s Mladou Boleslaví,“ míní Janetzký.

Opavský odchovanec se do sestavy Zlína vrátil v minulém zápase proti Ostravě. Na vítkovickém stadionu odehrál celé utkání, porážce 1:3 ale nezabránil.

Zatímco v minulosti bral souboje s Baníkem hodně prestižně, po odchodu ze Slezska už souboje s rivalem tolik neprožívá.

„Když jsem ještě hrával v Opavě, bylo to něco jiného. Co jsem v lize delší dobu, už beru souboje s Baníkem naprosto normálně,“ tvrdí.

Nyní Janetzkého čeká střet s Jabloncem, kam v lednu 2017 přestoupil. Na severu Čech ale strávil jenom půlrok, přes rodnou Opavu nabral směr Baťovo město, kde načal již čtvrtou sezonu.

Oba týmy jsou před nedělním vzájemným soubojem na Letné pod tlakem.

Jablonec stejně jako Zlín ještě nevyhrál, další ztrátu si nemůže dovolit.

„Určitě je to pro oba mančafty důležitý zápas. My se na těžké utkání musíme důkladně nachystat a zvládnout ho za tři body,“ říká Janetzký.

Severočechy po konci kouče Rady zvedá nový trenér David Horejš.

Jeho moderní metody zatím výsledky nepřinášejí, Jablonec se po letní obměně kádru souží, hapruje mu hlavně defenziva.

Doma podlehl Bohemce i Slavii, jediný bod urval v Mladé Boleslavi.

V každém ze zmiňovaných duelů inkasoval dvě a více branek.

„Nevím, jak moc se na týmu projevil příchod nového trenéra, ale kádr Jablonce se dost obměnil. Asi chvíli potrvá, než si to všechno sedne. Uvidíme, jak se bude u nás prezentovat a s jakou taktikou dorazí, my však nesmíme hledět na soupeře, naopak musíme být od začátku aktivní, důrazní a jít za výhrou,“ burcuje.

Důležité bude, aby ševci zachytili nástup, neinkasovali jako první.

Obrat proti Jablonci se jim snad ještě nikdy nepodařil. „Hlavně musíme držet pevnou obranu a z šancí, které si vytvoříme, dát gól,“ ví.

Fotbalisty Zlína při přípravě na utkání nerozhodila ani krátká absence hlavního kouče Jana Jelínka, který v pondělí a v úterý absolvoval další část studia nejvyšší profesionální licence.

„Pro nás to není nic neobvyklého. V minulosti s námi nebyl delší dobu,“ mávl rukou Janetzký.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...