Pokud chtějí alespoň do baráže, musí zvládnout nedělní veledůležitý záchranářský souboj s poslední Karvinou, které mají po debaklu 1:4 z úvodu letošní sezony co vracet.

„Doma jsme silní, takže se toho nebojím,“ zůstává v klidu záložník FC Zlín Jakub Janetzký.

Ševci moc dobře vědí, o co o víkendu půjde.

Zaváhání si na Letné nikdo nepřipouští, tým má i po středečním pohárovém neúspěchu v Plzni důvěru trenérů i vedení klubu.

Teď ji jenom splatit na hřišti. „Čeká nás hodně důležitý zápas, hraje se o šest bodů. Karviné můžeme odskočit, ale pokud to nezvládneme, tak nás soupeř dožene a bude to velmi vyrovnané. Musíme doma vyhrát,“ uvědomuje si Janetzký.

Zlíňané se z porážky v semifinále MOL Cupu otřepali. Nyní chtějí zabrat a předvést daleko lepší výkon než uprostřed týdne, kdy to chvílemi zavánělo ostudou, blamáží.

„Porážka nás všechny určitě štve. V Plzni jsme nepodali dobrý výkon. Něco jsme si k tomu ale řekli, už je to za námi. Máme před sebou Karvinou, prioritou pro nás je liga,“ ví dobře opavský odchovanec.

Kapitán fotbalistů Zlína Dominik Simerský.
Lepší dostat facku teď, míní Simerský a doufá: Snad se do neděle probereme

Pro ševce nejsou záchranářské boje žádnou novinkou. O udržení v české nejvyšší soutěži hrají téměř každý rok. Janetzký snad klidnou sezonu v Baťově městě ještě nezažil. I teď jej s parťáky čeká nápor na hlavu, psychiku.

Byť mají Zlíňané s tlakem zkušenosti a umí jej zvládnout, nečeká je jednoduché období.

„Nadstavba je nevyzpytatelná, bude to těžké, ale nepochybuji, že to zase zvládneme,“ pronesl.

„Loni to byl propadák. To už jsme si v jednu chvíli mysleli, že to ani nezvládneme. Teď máme lepší výchozí pozici, bude to dobré,“ nepochybuje.

Ševci se chtějí k záchraně odrazit nedělním triumfem proti Karviné.

Slezané stejně jako rival neprožívají povedenou sezonu, vydařené jaro.

Vyhráli jediné z posledních šestnácti kol a minulý víkend potřetí za sebou pouze remizovali.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v semifinále MOL Cupu podlehli Viktorii Plzeň 0:3.
Naštvaný Červenka: Nedalo se na to dívat! Takhle hrát fotbal nechci

Naposledy doma navzdory dlouhé přesilovce hráli s pražskými Bohemians nerozhodně 1:1 a zůstali na poslední příčce.

„Karvinou až tolik nesleduji, ale vím, že má v kádru hodně zahraničních hráčů, kteří jsou silovější a fyzicky lépe vybavení, ale jinak je to stejné. Soupeř je hratelný,“ míní.

Komplikací je jenom náročnější program.

Zlíňané ve středu odehráli těžký pohárový duel v Plzni, po dlouhé cestě ze západních Čech mají menší čas na odpočinek, přípravu.

Šestadvacetiletý středopolař, který má hru založenou na běhání a skvělé kondici, v tom ale problém nevidí. „Myslím si, že natrénováno máme dobře. Mně anglické týdny spíše vyhovují. Za mě je to lepší, než trénovat,“ říká s úsměvem.

Janetzkého chvíli sužoval bolavý kotník, nyní už je ale fit a noha jej nebolí.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...