Kouč Vrba ale šestadvacetiletému opavskému odchovanci na rozdíl od svých předchůdců věří, i přes nepříznivé výsledky jej stále drží v sestavě, dál na něj sází.

„Jsem moc rád, že hraji. Důvěru se snažím splácet poctivými výkony,“ říká středopolař.

I když se kolem Janetzkého spoluhráči točí a různě mění, on má své místo na podzim rezervované, na pozici číslo osm dosud nikoho nepustil.

Úkoly má podobné, sem tam se ale liší. Někdy musí více bránit a vypomáhat obraně, jindy se po něm zase požaduje větší kreativita, podpora útoku. „Je pravda, že jsem spíše ofenzivnější hráč, ale nevadí mi ani bránění. Defenzivní úkoly se snažím plnit zodpovědně, není mi to cizí,“ tvrdí.

Ševcům ale ani Janetzkého práce v záloze nestačí. Po třetině základní části jsou s pěti body poslední. Minule sice zastavili sérii tří porážek v řadě, po remíze s Českými Budějovicemi ale nikdo na Letné nejuchal.

Záložník Zlína Tom Slončík při zápase s Českými Budějovicemi.
Slončík přiznal teč, přihlásil se ke gólu. S Fantišem se ale špatně pochopili

„S Dynamem jsme měli brát tři body,“ ví dobře Janetzký. „Je to tým, který musíme doma porážet. Kór po takovém druhém poločas, kdy jsme byli lepší a vytvořili si i šance,“ přidává.

Nyní jedou Moravané do Prahy. V Ďolíčku se postaví Bohemians 1905. Ani klokani letos nezáří, v domácím prostředí jsou ale velice nepříjemní a otravní.

„Bohemka je silný soupeř,“ vnímá. „Hraje docela kombinační fotbal, má v sestavě rychlostní hráče. Bude to mít složité, ale když budeme vzadu kompaktní a poctiví, můžeme tam uspět,“ věří.

Fotbalista Zlína Jakub Janetzký.Fotbalista Zlína Jakub Janetzký.Zdroj: FC Zlín

Pražané se v posledních letech proměnili. Už dávno nejsou tím důrazným a agresivním týmem. Bohemka pod vedením trenéra Veselá hraje jiný fotbal, který klokany vynesl až do semifinále domácího poháru a v lize na čtvrté místo, díky němuž si zajistili první účast v evropských pohárech po 36 letech.

„Určitě mě to překvapilo,“ přiznává. „Vždycky jsme s Bohemkou bojovali o záchranu, nebo ve skupině o udržení. Po výměně trenéra ale přišli noví hráči, více kombinuje, hrají rychle. Je to jiné než dřív,“ všímá si také Janetzký.

Asistent trenéra FC Zlín Vít Vrtělka odehrál soutěžní zápas za Kudlov.
Vrtělka pomohl Kudlovu k první výhře, premiéru kvůli zranění nedohrál

Z týmu nejbližšího soupeře zná jenom Roberta Hrubého a Davida Puškáče. Ani s jedním z nich ale není v bližším kontaktu.

I tak ale bývalé spoluhráče ze Zlína či Opavy rád uvidí. Šestadvacetiletý záložník se do Ďolíčku celkem těší. Tamní specifické prostředí mu tolik nevadí. „Je pravda, že tribuny jsou blízko hřiště a je slyšet skoro všechno, ale není to třeba jak ve Vítkovicích, kde hraje Baník,“ srovnává.

Zlínští fotbalisté věří, že ve Vršovicích urvou nějaký bod a další reprezentační přestávku, kterou jim naruší pohárové utkání v Uničově, stráví ve větší pohodě a klidu.

„Někdy jsme s kluky rádi, že si o víkendu odpočineme, na druhé straně ten týden v reprezentační pauze bývá dvakrát tak náročný, takže to vždycky odmakáme a alespoň máme volný víkend,“ dodává.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...