Proti Plzni nastoupil na minutu, před týdnem v Karviné šel na plac jen o chvíli dříve. „Určitě bych se chtěl víc zapojit do hry, ale chápu, že se mužstvu daří a není důvod cokoliv měnit,“ uvědomuje si třiadvacetiletý opavský odchovanec.

Janetzký po ligovém restartu paradoxně doplácí na vynikající formu ševců.

Daří se nejen obráncům, ale i ofenzivním hráčům. Rozstřílel se hroťák Poznar, plusobé body sbírají Jawo i Dramé, skvěle hraje také Gruzínec Čanturišvili.

I když mladý univerzál může nastoupit na více postech, všechny jsou nyní obsazené. Janetzký si ve Zlíně zahrál už středního záložníka, rval se na křídle nebo na hrotu útoku pomáhal Poznarovi.

Nyní plní spíše roli žolíka, na hřiště chodí víceméně z taktických důvodů. „Musím zůstat pozitivní a dál se rvát,“ ví dobře.

O místo v sestavě chce zabojovat na trénincích „Abych dokázal trenérovi, že na hřiště taky patřím,“ říká.

Pravděpodobnost, že dostane v prosinci šanci, je velká. Pokud se nestane něco mimořádného a ševce neskolí koronavirus, odehrají Zlíňané do Vánoc hned pět mistrovských zápasů.

„Program je nyní náročný, ale pro mě je to lepší, když se častěji hraje. Trenér má alespoň víc možností sestavu prostřídat, dát šanci i jiným klukům,“ vnímá Janetzký.

Páníkův tým po třech výhrách v řadě doma hostí Jablonec.

Ševci chtějí proti dalšímu neoblíbenému soupeři, který v lize neporazili dlouhých dvanáct let, prodloužit sérii bez porážky a udržet se v tabulce nejen před Severočechy, ale i před konkurenčním Slováckem. To hraje v pondělí v Liberci.

„Čeká nás další těžký zápas. Jablonec je kvalitní, ale hratelný soupeř. Nemá takové výsledky a formu jako v minulých letech, naposledy ale zvládl derby. My však hrajeme doma a zkusíme to zase urvat,“ prohlásil.

Utkání 10. kola FORTUNA:LIGY se původně mělo hrát v sobotu odpoledne. Kvůli nákaze v týmu Bohemians 1905 ale televizní stanice ČT sport, která měla původně vysílat právě střetnutí klokanů s Pardubicemi, si pro svůj přenos vybrala duel na Letné.

Prvoligoví fotbalisté Fastavu Zlín (ve žlutém) proti Viktroii Plzeň
Ševci hrají s Jabloncem už v pátek. Utkání vysílá ČT sport

Ševci tak mají na přípravu o jeden den méně. „Podle mě to ale nehraje až takovou roli,“ míní Janetzký.

„Dozvěděli jsme se to v pondělí večer. Trenér jenom trochu prohodil tréninky, jinak příprava na utkání bude víceméně stejná,“ přidává.

Jablonec měl o víkendu volno, neboť duel s Bohemians 1905 byl odložen.

Hygienická stanice totiž po pátečních koronavirových testech nařídila v pražském klubu karanténu.

I když jsou Severočeši odpočatí, dlouhá pauza může být na jejich výkonu znát. „Pro soupeře je to spíš nevýhoda. Zápasové vytížení jim muže chybět,“ myslí si Janetzký.

Naopak Moravané jsou po třech výhrách v laufu a těší se na další bitvu.

„Třikrát za sebou jsme vyhráli, chytli jsme herní vlnu,“ připomíná třiadvacetiletý fotbalista, který půl roku působil také v Jablonci, odkud loni v létě přestoupil právě do Zlína.

Někdejší mládežnický reprezentant ale zápasy s Jabloncem až tolik neprožívá. „Skoro všichni kluci už se vyměnili, nikoho tam neznám,“ přiznává. Přesto má o motivaci postaráno, bývalý klub chce porazit. „Snad se nám to povede,“ doufá.