„Je to samozřejmě zajímavé, ale těším se na to. Už jsem si psal s některými kluky z Brna, trošku jsme se hecovali, tak doufám, že se bude hrát, i když počasí zrovna fotbalu moc nepřeje,“ říká dvaadvacetiletý záložník.

Rodák z Rajhradu u Brna strávil ve Zbrojovce většinu kariéry. Prošel mládežnickými celky, dostal se až do prvního týmu. V sobotu však půjdou city stranou, člen reprezentační jednadvacítky přijede na Srbskou jako soupeř.

„Motivaci mám trošku větší, protože jde o můj první zápas za Zlín, ale zápasy s Brnem už tolik neprožívám. Přece jenom jsem pryč delší dobu,“ připomíná odchod do Slovácka v únoru 2018.

Od té doby prošel hned třemi kluby. Z Uherského Hradiště se dostal do Plzně, naposledy hostoval v Mladé Boleslavi. Letošní sezonu dohraje ve Zlíně, kterému chce pomoct k lepším výsledkům i vyšším příčkám. „Řešilo se to nějakou dobu. Jsem rád, že změna přišla,“ uvedl.

Ve Fastavu je zatím jenom týden. Dojmy jsou ale pouze pozitivní, na žádný zádrhel mladý středopolař zatím nenarazil. „Všechno je skvělé. Musím pochválit nejenom kluky, ale i tréninkovou morálku. Pokud ji přeneseme i do zápasů, musíme začít bodovat,“ věří zlínská akvizice.

Ve Zlíně je spokojený, vadí mu jenom počasí

Jediným problémem je momentálně počasí. I na východní Moravě mrzne a sněží, takže fotbalisté Fastavu se musí připravovat na Varšavě, hrací plochu na Letné šetří. „V tomto je to špatné. Fotbal na umělce je jiný sport, ale ostatní týmy jsou na tom stejně. Nedá se nic dělat,“ ví dobře.

Také Janošek se bojí, aby nebyl odložený sobotní duel. Současné počasí totiž netrápí jenom silničáře, ale i pracovníky technického úseku z fotbalových klubů.

V minulém kole se nehrálo třeba v Jablonci, předtím byl odložen duel Mladá Boleslav – Olomouc. Nyní je situace ještě horší než na konci ledna. „Zatím žádné informace nemáme, ale jsme na špičkách a sledujeme počasí. Jinak se však normálně chystáme na zápas, počítáme s tím, že se bude normálně hrát,“ říká.

Cítí, že by mohl hrát od začátku

Zda se Janošek objeví v základní sestavě Fastavu, nebo začne mezi náhradníky, zatím netuší. „Rozhodnutí je pouze na trenérovi, protože jsem nový hráč. Ale co si tak všímám, zatím to vypadá dobře. Měl bych naskočit,“ věří posila z plzeňské Viktorie.

Proti Brnu si zahrál před měsícem. Tehdy na začátku ledna Mladá Boleslav, kde Janošek hostoval, doma remizovala se Zbrojovkou 1:1. Nerozhodný výsledek by možná bral i v sobotu.

„Ale všechno záleží na tom, jak se bude utkání vyvíjet,“ připomíná. „Teď před zápasem říkám, že tam jedeme vyhrát,“ přidává odvážně.

Fastav je na tom v tabulce FORTUNA:LIGY lépe než moravský rival. Ševci jsou třináctí, před patnáctým Brnem mají pětibodový náskok, navíc k dobru dvě odložené utkání. Ale jednoduché to v derby mít nebudou.

Zbrojovka jde tvrdě za záchranou, doma už porozdávala bodů dost. Navíc po konci trenéra Machálka ožila, začala i vyhrávat. „Kouč Dostálek žádné velké změny neprovedl, pracuje hlavně s hráči, které přivedl pan Machálek. Jedinými nováčky jsou Pernica a gólman Berkovec, oba stěžejní hráči Zbrojovky,“ míní.

Jinak žádné velké osobnosti Brno ve svém kádru nemá. Obranu drží ještě kapitán Dreksa, vpředu jsou Růsek s Přichystalem. „Každý tým ze spodku tabulky má svoji hru založenou hlavně na bojovnosti. Na těžkých terénech je to hlavně velký boj, válka. Rozhodovat bude každá chybička,“ tuší šikovný středopolař.

Ani Janošek nebude nikoho šetřit. Přitom v týmu soupeře má kamarády. „Psali jsme si s Luďkem Pernicou a Tondou Růskem, na hřišti ale půjde přátelství stranou. Trošku se popíchneme, ale žádné sázky asi vypisovat nebudeme. Ale třeba se do soboty ještě něco změní,“ dodává s úsměvem.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …