„Nebylo to pro něj jednoduché, dozvěděl se to až ve středu na předzápasovém tréninku, ale poradil si s tím poměrně dobře. Zvládl to se ctí,“ prohlásil trenér Fastavu. Talentovaný mladík přitom od 38. minuty, kdy se srazil s brankářem Dostálem, hrál s bolestivým koňarem a ve druhém poločase na trávníku viditelně kulhal.

Jak hodnotíte svoji premiéru v áčku Zlína?

Pocity jsou smíšené. Jsem moc rád, že jsem konečně nastoupil v základní sestavě, zklamaný jsme z toho, že jsme prohráli.

Mrzí porážka o to víc, že zápas byl dlouho vyrovnaný?

Byl to vyrovnaný zápas, hrálo se nahoru dolů. Bohužel jsme v rychlém sledu inkasovali dva blbé góly. My jsme vstřelili branku pozdě.

Bolí vás vyřazení hodně?

Mrzí to hodně. Před dvěma lety kluci pohár vyhráli a dostali se do Evropy, teďka končíme už v osmifinále. Je to velká škoda.

Kdy jste se vůbec dozvěděl, že nastoupíte od první minuty?

Vůbec jsem to nevěděl. Dozvěděl jsem se to od trenéra Bílka až ve středu večer, abych se v noci dokázal psychicky připravit. Je smutné, že to nevyšlo lépe.

Byl jste před utkáním hodně nervózní?

Samozřejmě byl. Kdybych nebyl, tak bych byl flegmatik, což nejsem. Jak jsem vstoupil na hřiště, dokázal jsem se s tím poprat.

Pozice na levé straně obrany vám svědčila?

Do přípravy jsem naskočil právě na tento post. Nemám s touto pozicí žádný problém. Jsem hlavně rád, že hraji.

Z tribuny se zdálo, že nemáte v soubojích ani při sprintech žádné problémy. Vnímal jste to na trávníku stejně?

Spíš mě mrzí, že oba góly padly po akcích z mojí strany. To si ale rozebereme až na videu.

Ve druhé půli mi přišlo, že vás limitovalo zranění? Bylo to tak?

Inkasoval jsem v prvním poločase ránu od Stani Dostála, měl jsem koňara. Problém byl, že mi to brnělo až do kolena. O poločase jsem to ale promasíroval a bylo to celkem v pohodě. O střídání jsem neuvažoval, musel jsem to skousnout.

Věříte, že vám výkon pomůže v další části sezony?

Určitě jsem nastoupil hlavně díky tomu, že hodně kluků chybělo kvůli nemoci a zranění. Ale jsem rád, že jsem byl první volna na zastoupení. Uvidíme, co bude dál.

A co pokladník, už se ozval se zápisným?

Sazebník jsem neviděl. Nevím, jak drahé to bude, ale asi bud muset něco přinést. (úsměv)