Někdejšímu reprezentantovi ani nevadilo, že se úvodní jednotka po dlouhé pauze koná v omezeném režimu a za přísných hygienických opatření. Hráči Fastavu si museli zvykat na novinky, které vyplývají z manuálu ministerstva zdravotnictví České republiky a Ligové fotbalové asociace.

„Samozřejmě je to trochu nezvyk, když je vás na hřišti jenom sedm. Podle toho byl také trénink upravený,“ pronesl bývalý hráč Sparty, Plzně nebo Jablonce.

Ševci se na úvod až tolik nenadřeli. „Za mě musím říct, že po měsíci běhání v lese to byl ideální začátek,“ usmívá se. „Dělali jsme převážně přihrávková cvičení, aby se dodržovaly rozestupy a nebyli jsme v kontaktu,“ přidává.

Sám se v době pauzy s balonem moc nehrál, takže cit pro míč mu zatím trochu schází. „Ale máme dost času, abychom se s ním zase seznámili," ví dobře.

Podle aktuálního plánu by se mohla první liga zase rozjet 8. června. Jiráček zatím netuší, zda se letošní ročník FORTUNA:LIGY dohraje, nebo bude stejně jako jiné soutěže předčasně ukončený a výsledky se anulují.

„Nevím, kam to povede,“ krčí rameny opora Zlína.

„Je to ale trochu na hlavu, takové zvláštní. Připravujeme se v krkolomných podmínkách a v závěru to nemusí vůbec dopadnout,“ uvědomuje si.

Nejen ševci se ale zatím musí na tréninku udržovat dvoumetrové odstupy, takže ke kontaktům zatím vůbec nedochází. Simulovat zápas tak je momentálně nemožné.

„Pár dnů to nějak vydržíme, ale fotbal je kontaktní sport a zvláště česká liga je hodně o soubojích. Jestli nebudeme moc proti sobě hrát, tak nás to nepřipraví na zápasy,“ dodává Jiráček.