Ševci vyřídili krajského soka jasně 5:0 a po prohrané pikantní rodinné sázce se bude šestadvacetiletý fotbalista týden starat o domácnost.

„Bohužel to teď na mě zbyde. Budu to muset doma odmakat,“ ví dobře Tomáš Jeleček. S partnerkou Kateřinou David se před dvěma měsíci vzali, ve středu odpoledne ale stáli proti sobě. Každý měl na sobě jiný dres, hájil odlišné barvy. Šestadvacetiletý Jeleček bojoval za Kroměříž, sedmatřicetiletá David si zase plnila klubové povinnosti u ligového týmu Fastavu. „Byla jsem ráda, že jsme dostali právě Kroměříž. Tomáš na tom byl stejně. Spousta hráčů i trenéři se znají, zápas aspoň měl správný náboj. Moc jsme se na utkání těšili,“ líčí Kateřina David.

Sázka, o to, kdo bude doma uklízet a vykonávat všechny domácí práce včetně nákupů a vysávání přišla spontánně. Z hecu. „Je pravda, že jsme byli favoritem. Na druhé straně právě takovéto zápasy jsou dost nevypočitatelné,“ připomíná šikovná fyzioterapeutka, která v posledních dnech nebyla v jednoduché pozici.

Každý se jí na zápas ptal, kolegové i kamarádi chtěli znát podrobnosti. „Obě strany si myslely, že donáším,“ směje se. „Nikdo mi nic neřekl, takže jsem vůbec nic nevěděla,“ přidává.

Manžel od své ženy ale sestavu ani taktiku ševců nevyzvídal. „To ani nebylo potřeba,“ mává rukou Jeleček. Borci z Kroměříže se v šatně hecovali navzájem. Proti ligovému týmu se Hanáci chtěli vytáhnout, nakonec schytali pořádný výprask. „Nás Zlíňáku je tady víc. Věděli jsme, že to bude náročné,“ uvedl Jeleček.

Přední tým MSFL držel s favoritem krok poločas, po přestávce inkasoval další tvrdé rány a odpadl. „Zlín má kvalitní mačaft, ukázal svoji sílu,“ prohlásil.

Domácí borci čekali, že soupeř bude držet balon a útočit. Taktika na ševce byla jasná. Chtěli jsme hrát zezadu a být trpěliví. Kdyby nám náhodou směrem dopředu vyšel nějaký protiútok nebo standardka,“ říká Jeleček. Hráči v tradičních .červenobílých dresech ale po zisku míče nebyli dost rychlí. „Nedokázali jsme podržet balon a dotáhnout protiútoky,“ mrzí bývalého hráče Slovácka.

Nasazení Hanákům nechybělo, kvalita ovšem byla podle očekávání na straně ligového celku. „Zápas jsme odmakali. Zlín je ale rozjetý, daří se mu, což prokázal i na hřišti. Rozhodl druhý gól v naší síti. Pak už se to dohrávalo,“ dodal Jeleček a spěchal ke střídačce za ženou. Pro polibek.