„Jelikož chceme zlepšit výkony v lize, tak si v zápasech s Prostějovem nebo Brnem musíme poradit lépe. S tím spokojený nejsem. Naopak mě těší to, jak kluci pracují. Někteří hráči to odmakali úplně do mrtě. Uvidíme, jak to vyladíme v dalším týdnu,“ uvedl trenér Fastavu Jan Jelínek.

Ševci vstoupí do nové sezony v neděli večer, kdy na Letné vyzvou obhájce trofeje, mistrovskou Slavii.

„V lize si asi nemůžeme moc vybírat, ale Slavia je top. Máme ji na hned začátku. Uvidíme, v jaké k nám přijedou sestavě, protože mají tam spoustu změn. Pokud chceme uspět, rozhodně musíme zlepšit důraz a poctivost v osobních soubojích. Právě tyto atributy byly v zápase s Brnem na slabé úrovni,“ říká.

Ševci sice v letní přípravě ani jednou neprohráli, ale kromě třetiligového Uničově žádného dalšího soupeře ani nepovalili. Duely se Slovanem Bratislava, Trenčínem, Prostějovem i Brnem skončili plichtami.

Zatímco souboje se slovenskými týmy ušly, poslední zápasy s druholigovými protivníky odhalily řadu nedostatků. „Pro nás to byl těžký zápas. Brno mě překvapilo svojí propracovanou rozehrávkou, která hostům vycházela velmi dobře. Některé výkony v prvním poločase přinesly zklamání,“ přiznal devětatřicetiletý kouč.

I když se výkon Fastavu po prostřídání ve druhém poločase přece jen malinko zvedl, na výhru to znovu nestačilo. „Brno jsme dostali do hlubokého bloku. Soupeř hrál na brejky, které jsme stíhali zachytávat. Na druhé straně když takto pětačtyřicet minut dobýváme, tak musíme být daleko nebezpečnější a z těchto situací musíme vytěžit víc,“ uvědomuje si Jelínek.

Hru Zlína po přestávce oživil i Afričan Conde, jenž se minulé pondělí po dlouhé pauze připojil zpět k týmu a dohání manko.

„Conde trénoval, takže praxi má. Ještě potřebuje kondičně doladit. Ale viděli jsme, že i díky němu jsme ve druhém poločase brzdili útoky Brna a zůstávali na polovině soupeře,“ chválil středopolaře z Guineje zlínský trenér.

O základní sestavě pro ligový duel se Slavií má z větší části jasno. „Vždycky jsou tam nějaké otazníky, takže rozhodovat se budeme na základě dalšího týdne. Vyhodnotíme si celou přípravu a podle toho se zařídíme,“ dodal.