Hosté cítili křivdu. Brankář Dostál obdržel za protesty žlutou kartu, rozhodčímu spílal také stoper Ondřej Bačo, který sporný verdikt těžce nesl.

„Samozřejmě jsem byl naštvaný. Podle mě to penalta nebyla,“ je přesvědčený zlínský obránce.

Dvaadvacetiletý zadák byl u klíčového momentu čtvrtečního pohárového utkání. V pokutovém území se dostal do kontaktu se střídajícím olomouckým útočníkem Yunisem a hlavní rozhodčí bez váhání ukázal na bílý puntík.

„Rozčiloval jsem se, protože mi přišlo, že Yunis do mě naběhl, žádný pohyb proti němu jsem neudělal. Navíc si míč pokopl až ven z šestnáctky,“ popisoval diskutabilní situaci Bačo.

Branka pohárového střelce Jakubova už přišla pozdě. „Myslel jsem si, že nás rozhodčí aspoň nechá rozehrát,“ uvedl zlínský odchovanec.

Ševci na Hané nezvládli závěrečnou čtvrthodinu, jinak se Sigmou odehráli vyrovnané střetnutí.

„Měli jsme jasný cíl, všichni jsme chtěli postoupit, ale bohužel jsme dostali dva góly a bylo hotovo. Pak už jsme v závěru jenom snížili,“ uvedl Bačo.

Podle něj bylo utkání o prvním gólu. „V úvodní části jsme mohli několikrát skórovat, měli jsme šance, ale neproměnili jsme to. Samozřejmě jsme taky něco přežili,“ hodnotil duel zlínský obránce.

Ve druhé půli se hráči Fastavu zatáhli a spíše se bránili. Na prodloužení však nemysleli. „Klidně mohlo padnout pět gólů,“ říká Bačo.
Obrana Zlína, která nastoupila v netradičním složení, dlouho odolávala nájezdům Hanáků. Nakonec ale po trestném kopu a pokutovém kopu padla.

„Náš výkon to nijak neovlivnilo,“ myslí si mládežnický reprezentant. „Hráli jsme ve stejném rozestavení, které trénujeme od začátku sezony. Máme to secvičené, víme co a jak hrát. Nemyslím si, že by to byl problém,“ přidává Bačo.

Debutanta Štěpánek po premiéře oprávněně chválil. „Odehrál dobrý zápas,“ ocenil devatenáctiletého spoluhráče o tři roky starší bek.
Těsná porážka 1:2 i vyřazení ho samozřejmě štvaly.

„Mrzí to. Pokud bychom postoupili, stačilo nám na jaře zvládnout další dva zápasy a byli bychom ve finále. Teďka máme jenom ligu. V ní se pokusíme skončit co nejvýš. Chceme být v šestce,“ prohlásil Bačo.