„Snesu hodně, ale kdybychom dali na 2:0, nevím, co by se tady dělo,“ prohlásil kouč Fastavu Bohumil Páník. Víc se o rozhodčím bavit nechtěl. „Nerad dělám předčasné závěry. Na to jsou komise, odborníci, aby posoudili, jakým způsobem utkání probíhalo. Já to všechno vidím z padesáti, šedesáti metrů,“ říká.

Zatímco na sudího Rejžka neměl vlídného slova, své svěřence za odvážný a taktický výkon právem chválil.

„Jsme morální vítězové, a to je pro mě podstatné,“ pronesl.

„Věřím, že tým získá ještě větší sebevědomí, než doposud mělo. Někteří hráči byli výjimeční. To, jakým způsobem jsme tady prohráli, to už je věc druhá,“ přidává.

Velké představení sehrál v Generali Areně hlavně mladý záložník Conde, k němu se ale přidali i ostatní borci ve žlutých dresech. Dostál chytil Dočkalovi penaltu a předvedl i další skvělé zákroky. Zlínu fungovala obrana, dobře hrála záloha, nebezpeční byli útočníci.

„Měli jsme v sestavě několik lepších hráčů než Sparta,“ míní.

Ševci byli na velkého favorita skvěle připravení.

„Hráli jsme chytře. Přesně jsme věděli, jak máme vést rychlé protiútoky. Podali jsme taktický výkon. V devíti jsme navíc naběhali spoustu kilometrů a žádný z hráčů nemusel střídat, což je pro mě obrovsky potěšující,“ uvedl Páník.

Moravané ještě v úvodu druhé půle drželi nadějné vedení 1:0, po vyloučení Jawa ale museli změnit rozestavení i styl hry.

„Do červené karty nám to krásně fungovalo. Věděli jsme, co hrajeme. Vyplňovali jsme prostory. Bohužel vyloučení nám nepomohlo a penalta nás pak dorazila,“ řekl Páník.

I v deseti ale ševci protivníka zlobili směrem nahoru a hlavně byli pevní v defenzivě.

„Taky Standa Dostál měl den. Chytil penaltu. Kdybychom si balon nekopli do sítě sami, tak si ani nechci domýšlet, co by se tady dělo,“ uzavřel hodnocení zlínský kouč.


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …