Sázka na dorostence se mu náramně vyplatila. Náhradník za nemocného Bača v těžké zkoušce obstál. A i když v první půli jednou chyboval, při druhém ligovém startu rozhodně nezklamal.

„Vnitřně jsem byl přesvědčený, že tam má nastoupit on. Věřil jsem, že odvede dobrou práci, což se potvrdilo,“ těší zlínského trenéra.

Cedidla byl při absencích Bača a Hnaníčka jeho první volbou.

„Byla to moje první myšlenka,“ přiznává. „Martin s námi půl roku trénuje, pracuje velmi dobře. Už na podzim při trénincích sváděl souboje s Beauguelem. O zařazení do sestavy si říkal. V utkání obstál,“ pochválil mládežnického reprezentanta Kameník.

„Samozřejmě některé věci mohl vyřešit lépe, na druhé straně získává zkušenosti,“ přidává.

FC FASTAV Zlín. Ilustrační foto
VIDEO: Ševci zdolali Mladou Boleslav. Evropu přiblížil dvěma góly Poznar

Před utkáním žádné velké dilema neřešil. Hned věděl, že nasadí neprověřeného mladíka.

„Jak se říká, neštěstí pro jednoho je štěstí pro druhého,“ poznamenal Kameník, který ani přes výpadek zraněných obránců neustoupil od úspěšného rozestavení se třemi obránci. „Předcházející utkání nás v tom utvrdila,“ řekl.

Ševci se nakonec s absencemi vypořádali skvěle a rozjetou Mladou Boleslav přehráli 3:1.

„Jsem rád, že jsme dokázali vstřelit tři góly, z toho dva ze hry. To se nám třeba s Olomoucí nepodařilo. Na druhé straně jsme inkasovali branku po střele ve vápně. Mohli jsme tomu předejít a být u hráče blíž,“ prohlásil Kameník.

S výkonem mužstva i s konečným skóre byl ale nejmladší kouč ve FORTUNA:LIZE spokojený.

„Výsledku proti silnému týmu a velmi dobře hrající Mladé Boleslavi si vážíme. Celých devadesát minut bylo z naší strany slušných. Kromě branek jsme měli i další příležitosti a rychlý přechod do útoku. I když hosté byli nahoře nebezpeční, dokázali jsme to eliminovat,“ dodal Kameník.

Odveta však bude pekelně těžká.

Zlínský útočník Tomáš Poznar
Pomohla mi proměněná penalta, říká útočník Poznar