„Hodnocení je díky výsledku pozitivní. Nitra ale hrála dobře, nebyl to jednoduchý soupeř. Škoda jenom některých neproměněných šancí. Měli jsme víc možností skóre navýšit a zápas dohrát ve větším klidu,“ uvedl v rozhovoru pro klubovou televizi bývalý reprezentant.

Zahozené šance ho moc nemrzely. „Doufám, že tyto střely budou padat v lize a že nám třeba přinesou nějaké body,“ přeje si.

Ševci začnou jarní část sezony v sobotu na stadionu v Karviné. Bude jim výkon z generálky stačit?

„Těžko srovnávat. Pořád to jsou přátelské utkání. I když ty poslední se nazývají generálkou. V lize to ale bude úplně jiné. Už za týden v Karviné nás čeká úplně odlišný zápas,“ ví dobře.

Na ostrý start se ale těší. Někdejší hráč Plzně, Sparty či Jablonce radši hraje než trénuje. „Navíc příprava byla celkem dlouhá,“ říká.

Podle Jiráčka jsou ševci na druhou polovinu sezony připravení.

„Potrénovali jsme dobře. Teď je jenom na nás, abychom to zúročili v lize,“ pronesl.

Problémem může být produktivita. Moravané v šesti přípravných duelech skórovali pouze pětkrát, navíc dvakrát se Poznar trefil z penalty.

„Je pravda, že gólů jsme v přípravě moc nedávali. Věřím ale, že když budeme poctivě pracovat, branky přijdou,“ uvedl Jiráček.

Defenziva ale až na výjimky fungovala spolehlivě. Zlínská obrana obstála i v těžkých soubojích s Trnavou, Borisovem nebo Jürmalou.

„Vždycky je lepší, když góly neinkasujete, což se nám nyní daří. Snad se to v lize neobrátí,“ doufá opora Fastavu.