Třiadvacetiletý útočník z Nigérie zatím v dresu Zlína neskóroval, i tak si při téměř měsíční zkoušce vysloužil smlouvu.

Na Letné bude působit minimálně do konce letošní sezony. Pokud se ukáže, stráví v Baťově městě delší čas. „Jsem nadšený a těším se na nové dobrodružství v Česku a v klubu s historií,“ prohlásil.

Ikugar ve Zlíně úspěšně absolvoval zkoušku. Zaujal nejen hlavního kouče Červenku, ale i další činovníky ševců přesvědčil o svých schopnostech.

„Každý ví, že přípravné období je náročnější než když se hraje liga. Čtyři měsíce jsem nebyl v žádném týmu, o to to pro mě nyní bylo náročnější, celkově jsem to však zvládl v pohodě,“ myslí si.

Fotbalisty Zlína posílil nigerijský útočník Kenneth Ikugar.
Nový Olatunji? Čtvrtou zimní posilou fotbalistů Zlína se stal Nigerijec Ikugar

Ikugar, který je po Tomáši Schánělcovi, Cletusi Nombilovi a Zviadu Natchkebiovi čtvrtou zimní posilou ševců, absolvoval s novým týmem herní soustředění v Turecku.

„Bylo to nová zkušenost a dobrá příležitost, abychom se s kluky blíže poznali. Nejvíce mi pomáhali Didiba, Pablo a Nombil,“ děkuje spoluhráčům. Nastoupil také v generálce proti Dunajské Středě, k dispozici kouči Červenkovi bude i pro nedělní ligové utkání v Teplicích.

„Jsem tu už tři týdny, což mi pomohlo, ale ještě budu potřebovat týden či dva, abych se dostal do formy a byl v pohodě,“ věří.

Ikugar v Česku už jednou působil. Před třemi lety hrál za Ústí nad Labem, odkud se vydal na sousední Slovensko. Prošel Trnavou, Trebišovem a Zlatými Moravci.

„Je to pro mě výhoda, protože vím, jak se tady hraje a jak je to fyzicky náročné, takže to pro mě nebude nic nového. Věřím, že to bude dobré. Líbí se mi, jak to ve Zlíně funguje,“ uvedl.

Společné foto fotbalistů Zlína na pláži.
Glosa Libora Kopla: Záchranu ševců přinese jen pevná obrana, střelci dál mlčí

Rodák z půlmilionového města Calabar v jihovýchodní Nigérii stejně jako další chlapci vždy snil o tom, že si jednou zahraje v Evropě a bude se milovaným fotbalem živit.

„Nebyl jsem si jistý, zda se mi to vyjde, ale ukončil jsem předčasně školu, abych se mohl dostat do Evropy a hrát tam fotbal. Byla to však pro mě složitá cesta, kolikrát mi zamítli i víza,“ říká obdivovatel daleko známějšího krajana Nwanka Kanu.

Právě vítěze olympijských her, Ligy mistrů s Ajaxem Amsterdam a Poháru UEFA s Interem Milán, který má ve sbírce také dva mistrovské tituly s Arsenalem Londýn, svým herním stylem připomíná.

„Jsme si podobní,“ přikyvuje.

Jednou by se chtěl slavnému předchůdci přiblížit a potěšit rodinné příslušníci. Nejbližší kariéru Ikugara pečlivě sledují. Rodina ale zůstala doma v Africe. „Jsme v neustálém kontaktu. Byl bych moc rád, kdyby mohli za mnou přijet, ale hlavně kvůli vízům je složité je sem dostat,“ dodává.