Zlínský brankář Stanislav Dostál až po zhlédnutí záznamu zjistil, že plzeňský krajní obránce Radim Řezník, který mu bránil při obranném zákroku, stál v ofsajdu.

„Kdyby tam tu hlavu nestrkal nebo tam vůbec nebyl, tak míč spíš chytnu. Takhle jsem to musel před ním na poslední chvíli boxovat a bohužel to skončilo gólem v naší síti,“ smutní sedmadvacetiletá jednička Fastavu. Podle Dostála by se video mělo posuzovat ve všech sporných případech.

Jak byste popsal gólovou situaci?
Řekl bych to tak, že Plzeň nám z ojedinělé situace ve druhem poločase dala gól.

Bránil vám nebo spíš zacláněl Radim Řezník při zákroku, který předcházel jediné brance zápasu?
Tak bránil… Ono jde spíš o to, že kdyby tam Radim Řezník tu hlavu nestrkal nebo tam vůbec nebyl, tak míč spíš chytnu. Takhle jsem to musel před ním na poslední chvíli boxovat a bohužel to dopadlo, jak to dopadlo.


Napadlo vás hned, že by se třeba mohlo jednat o ofsajd?
Vůbec mě to nenapadlo. Hráč vybíhal zpoza mě, takže jsem to vůbec nevěděl. Ptal se mě na to i redaktor z O2 TV a já netušil, o kterém ofsajdu mluví, jelikož jsem ještě ani neviděl opakovaný záběr. Až pak mi to došlo.

Když jste zhlédl záběr na internetu, co jste si s kluky říkali?
Když jsme to viděli, samozřejmě nás to všechny mrzelo. Bylo to trošku frustrující, takže úplně nemohu říct, co všechno jsme řekli. (úsměv)

Jaký vlastně máte názor na videorozhodčího?
Názor mám takový, že když je video na stadionu, tak by se mělo při sporných situacích použít. I kdybychom měli dvě minuty čekat, než se něco vyřeší, tak se to má udělat a předejít pozdějším kritikám nebo spekulacím.

Mrzí vás porážka o to víc, že jste byli ve druhém poločase lepším týmem?
Samozřejmě že mrzí, protože minimálně bod jsme si z Plzně odvézt mohli a měli. Škoda že jsme nedotáhli některé brankové příležitosti, které jsme ve druhém poločase měli.

Nečekal jste, že si proti Plzni víc zachytáte?
Samozřejmě čekal, ale taky vím, jaký systém hry praktikujeme. Každý soupeř má proti nám velmi těžké dostat se do vyložených příležitostí.