Vysoký forvard svým důrazem a aktivitou na mladou defenzivu Mladé Boleslavi platil a společně s Francouzem Beauguelem se zásadní měrou podílel na fantastickém obratu ševců v prvním kole FORTUNA:LIGY.

„Docela jsme si vyhověli. V určitých pasážích se na nás dalo i koukat,“ říká posila z plzeňské Viktorie.

Čekal jste podobě bláznivý zápas?

Vůbec. Myslím, že se zápas ve druhém poločase musel divákům líbit. Mně se líbil taky. K vidění bylo hodně dobrých individuálních výkonů, kvalitní pojetí hry. Dlouho to vypadalo špatně, ale dali jsme tři góly, které znamenají velké vítězství. Klukům děkuji za krásnou premiéru. Pěkné to bylo.

Čím to bylo, že jste se ani za nepříznivého stavu 0:2 nezlomili?

Z naší strany tam byla kvalita. Možná i trenér Bílek na nás zapůsobil. Na zápas nás důkladně připravoval. Upozorňoval nás na to, že můžeme vést i prohrávat. Prostě nic nepodcenil. My jsme si věřili, což bylo důležité.

Myslel jste i na kamaráda Lukáše Železníka, místo kterého jste v závěru první půle na hřiště?

No jasně. Hned jsem se ho ptal, jak na tom je. Zatím je na nějaké prognózy brzy. On sám neví, ani já nechci předbíhat. Snad to bude dobré. Byla by pro nás ztráta, kdyby se zranil.

Počítal jste s tím, že byste mohl střídat tak brzy?

Moc ne. Lidi mě ale přivítali hezky. Já jim za to děkuji. To mi vlilo správný adrenalin do žil. Díky fanouškům jsem měl hodně sil.

Jak byste popsal rozhodující akci?

Ani jsem nevěděl, že má Peťa Hronek dlouhé auty. Zjistil jsem to poprvé. Hodil to krásně. Já jsem vyskočil, ale balon asi tečoval spíš hostující obránce. Podstoupil jsem souboj, míč se odrazil k Bogymu (Beauguel – pozn. red.), který předtím jednu šanci neproměnil. Říkal jsem mu, že přijde ještě jedna, což se naplnilo.

Dají se vůbec popsat pocity po vítězné brance?

Jsou krásné. Já jsem moc rád, že z tohoto těžkého zápasu máme tři body. Pro nás je to fantazie.

Zápas ukázal, že máte v útoku docela sílu. Souhlasíte? 

Nechtěl bych to zakřiknout. Přece jenom to byl teprve první zápas. Je pravda, že po obratu si v dalších utkáních můžeme věřit daleko víc. Potenciál v mužstvu je. Trošku jsem se toho obával, protože se pořád psalo, že jsou tady cizinci a tým nefunguje. Podle mě ale mančaft kvalitu má. Zlín je teďka sympatické mužstvo.

A co Mladá Boleslav? Překvapilo vás, že ve druhé půli odpadla?

Přišlo mi, že jsme ovládli střed hřiště. Jiras (Jiráček - pozn. red.) s Ibrou (Traoré - pozn. red.) měli každý souboj, získávali odražené míče a dovolili si na jeden na jednoho. Tím jsme neustále byli v tlaku, což bylo rozhodující.

Můžete hrát vedle Beauguela po celou sezonu?

Bude záležet, jakou budeme mít formu. Bogy zaslouženě začal v základní sestavě. Přípravu měl dobrou, i na tréninku se mi líbil. Trenér neměl potřebu do toho sahat. Já jsem byl nachystaný, že tam půjdu ve druhém poločase. Šel jsem tam o něco dřív, nakonec jsme byli s Beauguelem vedle sebe.