„Nemám je moc rád, ale vím, že k fotbalu patří. Vždycky je nějak přežijeme,“ uvedl stoper Fastavu Zoran Gajić.

Srbský obránce společně s dalšími oporami podstoupil lékařskou prohlídku s vážením a hodnocením indexu tělesné hmotnosti, měření odrazové síly či vytrvalostní zdatnosti.

V první skupině byl také útočník Lukáš Železník.

„Testy jsou vždy nepříjemné, ale všichni to zvládli v pohodě. Je to takové nutné zlo před každou přípravou,“ uvedl na klubovém webu zkušený forvard, který se stejně jako ostatní ševci zapotil hlavně u běhu.

„V něm se každý vymáčkne na maximum a podle toho mohou trenéři upravit individuální tepové frekvence při trénincích,“ říká.

Fyzické testy neminuly ani navrátilce z hostování v Mladé Boleslavi Adnana Džafiće. Šanci ukázat se v zimní přípravě dostanou také sedmnáctiletý Martin Cedidla a teprve šestnáctiletý Jan Hellebrand.

Adnan Džafić po konci hostování v Mladé Boleslavi zabojuje o místo v sestavě Fastavu.
Džafić se vrátil do Zlína. Krátká přestávka mi vadila kvůli rodině, přiznává

Žádná posila se zatím k šestému týmu FORTUNA:LIGY nepřipojila.

Naopak ve Zlíně po podzimu skončili nejlepší střelec Jean-David Beauguel, který po vypršení smlouvy zamířil do Plzně. Do Dukly Praha se po konci hostování vrátil Lukáš Holík a pokračovat na Letné nebude ani Chorvat Josip Balić.

Pořádně trénovat začnou ševci až v sobotu. Dopoledne je v plánu posilovna, na hřiště se dostanou až odpoledne, kdy je na programu fáze na Vršavě.

„Čtrnáctidenní volno bylo ideální, protože jarní sezona začíná už první týden v únoru, takže není moc času nazbyt,“ připomíná Železník.

První přípravný zápas sehrají Jiráček a spol. příští sobotu 12. ledna, kdy v tréninkovém centru Vlastislava Marečka vyzvou slovenské Zlaté Moravce. Na konci měsíce se pak hráči Fastavu přesunou do Turecka, kde absolvují herní soustředění včetně generálky na derby se Slováckem.

Fotbalový Zlín dlouhodobě sází také na práci s mládeží, která působí na Vršavě.
Rok 2018 na Vršavě: letní kempy, stáž v Dinamu Záhřeb i nové osvětlení

„Určitě je lepší, že je příprava kratší. Sám jsem zvědavý, jaký plán trenéři nachystají. První týdny budou asi náročnější, trénovat budeme každý den dvoufázově. Do Turecka se moc těším. Tam už to bude nejspíš o herních věcech, tedy alespoň doufám,“ dodává s úsměvem Železník.