Sobotní střetnutí brankami rozhodli sváteční střelci Matejov s Vraštilem, pojistku přidal v závěru kapitán Poznar.

Trenér Fastavu Jelínek po debaklu v Ostravě provedl v základní sestavě dvě změny. Obránce Cedidlu nahradil na pozici stopera další mladík Kolář, před Fantišem dostal přednost Reiter. Jen mezi náhradníky znovu zůstal Fillo.

První půle mnoho vzruchu nepřinesla, oba týmy se do šancí příliš nedostávaly. Klíčová chvíle přišla po půlhodině hry. Po přihrávce aktivního Dramého z pravé strany a přihrávce Hrubého se střelou pod břevno prosadil dorážející Matejov.

Ševci mohli ještě do přestávky své vedení pojistit, ránu Hrubého po další Dramého akci ale hostující gólman Grigar kryl a dorážka Poznara skončila mimo.

Zmiňovaná zlínská trojice se hnala za brankou ještě jednou, ale Grigar spoluhráče podržel.

Fotbalisté Otrokovic (v modrobílých dresech) ve druhém kole MSFL doma nestačili na Uherský Brod 0:1.
Podívejte se: Rozhodla jediná trefa. Otrokovice doma padly s Brodem

Teplice se slušně bránily, nijak zvlášť nebezpečné nebyly. Výjimkou byla jenom možnost Kodada, který ale po Matejově chybné rozehrávce prováhal šanci ke střele a vůbec nezakončil.

I proto nespokojený hostující trenér Kučera o přestávce vystřídal hned tři hráče, noví muži v teplické sestavě ale výrazné zlepšení nepřinesli.

Ševci měli i ve druhé půli herně navrch, snažili se zápas rozhodnout. Poznar ještě hlavičkoval dvakrát mimo, ale Vraštil už po centru Dramého, mimochodem nejlepšího hráče zápasu, už uklidil míč za záda bezmocného Grigara.

Moravané zápas za stavu 2:0 kontrolovali, mohli přidat další branky. Trefa kapitána Poznara neplatila kvůli ofsajdu, Dramé poslal míč dvakrát nad a ránu střídajícího Čanturišviliho stejně jako pokus dalšího náhradníka Fantiše zastavila tyč.

Fotbalisté Zlína B (bílé dresy) prohráli ve Vratimově 1:4. (Foto: archiv)
Ševce srazila ve Vratimově diskutabilní penalta. Marcaník: Kluci byli nervózní

Triumf Fastavu zpečetil až v poslední minutě Poznar, jenž skóroval podruhé za sebou.

Fotbalisté Zlína se pokusí na domácí výhru navázat i za týden v Karviné.

FORTUNA:LIGA, 3. kolo -

FC Fastav Zlín – FK Teplice 3:0 (1:0)