„Jsem tu zatím krátký čas, asi šest týdnů, takže na hodnocení nového angažmá je ještě brzy, ale hraji a to je základní předpoklad, aby hostování bylo úspěšné, takže z tohoto hlediska jsem spokojený,“ říká šestadvacetiletý rodák z Holešova.

V české FORTUNA:LIZE odehrál rovných padesát zápasů, ve kterých vstřelil dvě branky. Poslední čtyři duely absolvoval v dresu Českých Budějovic, kam na jaře zamířil z druholigového Hradce Králové.

Na jihu Čech si ale ve čtyřech duelech připsal jen 123 minut, a tak se rozhodl pro změnu a poprvé v kariéře se vydal mimo území České republiky, aby nabral cenné zkušenosti na sousedním Slovensku.

„Do Budějovic jsem šel jako budoucí náhrada za Benjamina Čoliče který měl odejít, ale nakonec v klubu zůstal a podepsal novou smlouvu. Z toho důvodu by moje herní vytížení bylo hodně malé, takže jsem chtěl jít někam, kde budu mít větší šanci hrát,“ vysvětluje Kopečný.

Nakonec si vybral Senici i přesto, že klub v minulosti řešil problémy s majitelem a fotbalisté nějakou dobu nepobírali plat. Ani to však bývalého hráče Fastavu neodradilo a vydal se na zahraniční dobrodružství.

„Toto jsem popravdě moc neřešil,“ přiznává s úsměvem.

„Blížil se konec přestupního období a já nechtěl čekat do poslední chvíle, jestli se něco objeví z ligy v Česku, takže jsem vzal Senici s tím, že jsem se těšil na novou ligu,“ pokračuje.

„Ale peníze a vše okolo klubu funguje stejně jako všude jinde, takže si nemáme na co stěžovat,“ přidává.

I když chvíli zvažoval, že bude bydlet v Uherském Hradišti a do Senice bude pouze dojíždět, nakonec si s přítelkyní našel ve dvacetitisícovém městě bydlení a žije na Slovensku.

Na návrat do Česka nyní nemyslí, v hlavě má pouze senické angažmá. Celek ze Záhoří je po deseti kolech předposlední, když stejně jako Trenčín, Pohronie i Michalovce zatím získal pouze deset bodů.

„Prvotním cílem klubu je určitě záchrana,“ říká Kopečný.

„Je tady úplně nový tým. Z minulé sezony zůstali snad jenom čtyři hráči. Trenéři a vedení je taky nové, takže i vše musí teprve sednout. Ale tým je kvalitní a všichni v klubu chceme hrát vrchní skupinu. Věřím, že to zvládneme,“ prohlásil.

Na soupisce Senice, kterou vede trenér Anton Šoltis a jedním z asistentů je bývalý kanonýr Sparty Stanislav Griga, je spousta zahraničních hráčů. Kostru mužstva ale tvoří především fotbalisté z bývalé federace.

„Před svým příchodem jsem osobně nikoho neznal, ale troufám si říct, že jsem zapadl do kolektivu dobře. Měl jsem výhodu, že se zde tvořil nový tým, takže tu nebyli nějaké velké vztahy mezi hráči, ale vše se teprve buduje,“ říká.

Mužstvo podle soupeře nastupuje buď v rozestavení 4-3-3 nebo 3-5-2. Kopečný střídá pozici pravého obránce či halfbeka, který hodně útočí.

„Slovenská liga je víc herní. Není tak poctivá směrem do defenzivy, jako česká, která je tímto specifická a v Evropě moc takových soutěží není,“ míní.

Kopečného nepřekvapuje, že na Slovensku i přes tvrdá opatření tamní vlády nejvyšší fotbalová soutěže pokračuje. Spíše jej zaráží, že v Česku je FORTUNA:LIGA stojí.

„A to i přesto, že všechno bylo perfektně zvládnuté a bylo pravidelné testování. Nejvíce mě ale překvapuje, jaké má nemoc koronavir public relations,“ uvedl.

Novinkou nejen pro bývalého hráče Zlína je také nástup kouče Jana Kameníka k týmu Pohronie. Právě se soupeřem ze Žiaru nad Hronom se Senica ve velmi důležitém o víkendu střetne.

„Určitě je pro trenéra dobře, že dostal další šanci. Budu mu držet palce a sledovat ho, ale teď je musíme ve vzájemném souboji porazit,“ dodává Kopečný s úsměvem.