„Jsem rád, že tady nehrajeme dalších třicet minut,“ přiznal po středečním pohárovém utkání zlínský trenér Pavel Vrba.

„Celkově byl zápas vyrovnaný. Možná soupeři v závěru trošku docházely síly, nám ale chyběla větší kvalita,“ uznal známý kouč.

Ligový tým se proti soupeři z divize neskutečně natrápil, rozdíl mezi profesionály a amatéry ze čtvrté nejvyšší soutěže nebyl skoro vidět.

Také šestnáct set diváků Na Šlajsi žaslo, jak se nadšeně hrající domácí perou s ligovým protivníkem, rvou se o postup, sahají po senzaci.

„Domácí možná naše hráče překvapili, podle mého názoru ale předvedli mimořádný výkon. Já jsem je viděl v několika zápasech, ale ve své soutěži neodehráli takovéto utkání,“ míní Vrba.

„Pro Lanžhot to byl zápas podzimu a vedl si v něm velice dobře,“ pochleboval outsiderovi známý odborník.

Zato Zlíňané, kteří nastoupili bez hlavních opor, na Podluží zklamali.

„Hráli jme v sestavě, v jaké normálně nehráváme. Dostali prostor jiní fotbalisté a je na zamyšlení, jak se svojí šancí naložili a jakou kvalitu předvedli,“ prohlásil Vrba.

Fotbalisté ligového Zlína (žluté dresy) do celostátního poháru vstoupili zápasem v Lanžhotě.
Ševci unikli prodloužení, postup v poháru proti Lanžhotu vystřelil Ndiaye

„Někteří se možná doteď cítili ukřivdění, že nedostávali v lize tolik prostoru, ale pohárový zápas, který je něco jiného než trénink či příprava, nám hodně ukázal. Někteří si holt budou muset zase čekat,“ přidal kriticky.

Trenér Vrba po vítězném ligovém zápase s Teplicemi vyměnil téměř kompletní jedenáctku, v sestavě zůstal pouze Reiter.

Jinak proti soupeři z divize vyběhli mladší a méně vytížení hráči. Poprvé v letošní sezoně nastoupili Rakovan, Bartošák a Hellebrand, větší porci minut v poháru dostali také Bužek, Černín, Kovinić, Ndiaye nebo Žák.

Žádný z nich ale vyloženě nezářil. „Ve druhém poločase po prostřídání už byl tlak a fotbalovost výrazně větší,“ všiml si přerovský rodák.

„Lanžhot sice hraje v divizi nahoře, ale rozdíl tří soutěží by měl být vidět, což nebyl. Náš výkon nebyl dobrý,“ uznal Vrba.

Ševci nyní musí přepnout, chystat se na ligu.

V sobotu je čeká jiná soutěž, daleko těžší soupeř.

V krajském derby je favoritem Slovácko, Zlín může na půdě rivala překvapit.

Sedne mu opačná role lépe?