Fanoušky Vrbova premiéra láká, Letná by měla být i přes nepříznivé lednové počasí v neděli večer slušně zaplněná. „Vnímáme zvýšený zájem o úvodní zápas,“ přiznává viceprezident FC Trinity Zlín Zdeněk Grygera. Vstupenky postupně mizí, moc volných míst na stadionu nebude.

„Já chci taky pět lístků do Přerova,“ prozradil s úsměvem trenér Vrba.

Nový kormidelník ševců si přeje, aby na Letnou dorazilo co nejvíc fanoušků Zlína.

„Dobře vím, že přijede spousta hostujících příznivců, kteří vytvoří bouřlivou atmosféru. Bylo by super, kdyby se toho domácí fandové nezalekli, ale naopak zvedli vhozenou rukavici a ukázali, že i ve Zlíně jsou fanoušci, kteří nám pomohou. Chceme se tady cítit jako doma,“ vzkazuje lidem nový kouč FC Trinity.

Nedělní šlágr 17. kola FORTUNA:LIGY startuje v osmnáct hodin.

Po podzimních šestnácti kolech vede tabulku obhájce trofeje z Plzně, pro sázkové kanceláře je ale největším favoritem Slavia. Červenobílí ztrácejí na Viktorii dva body, o dalších pět bodů zpět figuruje na třetím místě druhý tým z pražských "S" Sparta.

Za pražskými týmy už je výrazný odstup, čtvrtá Olomouc ztrácí na Spartu osm bodů.

Následuje velmi vyrovnaný střed tabulky, Hanáky dělí od čtrnáctého Jablonce jen osm bodů. Přímý sestup se pokusí odvrátit Pardubice, které z poslední příčky ztrácejí dva body na Zlín.

Trenér fotbalistů Zlína Pavel Vrba na tiskové konferenci.
Vrba před premiérou: Jsem napnutý. Pomohlo by nám, kdybychom začátek zvládli

Přímo sestoupí pouze poslední celek, čtrnáctý a patnáctý tým čeká baráž s druhým a třetím mužstvem druhé ligy.

Vyrovnaný souboj se dá čekat v tabulce kanonýrů. Nejlepším střelcem je zatím Jakub Řezníček z Brna, který skóroval jedenáctkrát. Následují čtyři hráči s devíti góly, po dvou z prvních dvou týmů tabulky - plzeňští Tomáš Chorý s posilou Květem a slávisté Stanislav Tecl s navrátilcem Van Burenem.

První liga se znovu rozběhne po dvou a půl měsících, podzimní část kvůli mistrovství světa v Kataru bez české účasti skončila nezvykle už před polovinou listopadu. Základní část vyvrcholí 30. kolem 29. dubna, následovat bude pětikolová nadstavba.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...