Hostem byl čtyřnásobný vítěz poháru Jan Rezek. „Samozřejmě, vyhrát čtyřikrát pohár je těžké, ale měl jsem opravdu skvělé spoluhráče. Bez nich bych to určitě nevyhrál,“ uvedl Jan Rezek během pátečního losu. „Vzpomínám na všechna finále asi stejně. Mám vyhraná finále spojená s krásnými zážitky a jsou to perfektní vzpomínky,“ pokračoval.

Do třetího kola se naopak nezapojí severočeský Liberec. Vítěz poháru z let 2000 a 2015 nestačil v druhém kole na Zbuzany.

„Myslím, že pohár ve svém druhém kole naplnil své poslání. Mohou se potkávat favorité s kluby z nižších soutěží a může vždy dojít k překvapení. Liberec je tím nejlepším možným příkladem v této sezóně. Nabízí to krásné příběhy,“ prohlásil také předseda FAČR Petr Fousek. 

Obhájce trofeje Slavia si zahraje na hřišti Velvar. Zmíněné Zbuzany, které vyřadily Liberec, si zahrají se Slováckem. Pražskou Spartu přivítá druholigová Líšeň.

Dlouhá cesta čeká i prvoligové Teplice, které zamíří do Třince. Plzeň odehraje zápas s Příbramí na domácím hřišti a Jablonec, poslední z pětice českých účastníků v evropských soutěžích, bude hrát na hřišti FK Přepeře. 

„Líbí se mi, že většina prvoligových týmů se budou moct ukázat na stadionech menších klubů, takže se budou moct ukázat fanouškům i zde," uvedl po konci losovacího aktu Jan Rezek.

Na svého soupeře si musí počkat Mladá Boleslav, která bude hrát buď s Velkým Meziříčím nebo Opavou. Jejich duel se bude hrát 14. září od 16:30. 

Los 3. kola MOL Cupu: Zbuzany – 1. FC Slovácko, Vyškov – Fastav Zlín, Vltavín – FC Baník Ostrava, SK Zápy – Hradec Králové, Velvary – SK Slavia Praha, Přepeře – FK Jablonec, Vlašim – Olomouc, Dukla Praha – České Budějovice, Jihlava – Pardubice, Velké Meziříčí/Opava – Mladá Boleslav, Třinec – Teplice, Varnsdorf – Zbrojovka Brno, SK Líšeň – Sparta Praha, Prostějov – Bohemians Praha 1905, Karviná – Chrudim, Plzeň – Příbram.