Rozhodl o tom páteční los, který se v pátek po obědě uskutečnil v sídle FAČR za účasti ambasadora soutěže a nejlepšího střelce české fotbalové reprezentace Jana Kollera.

Ševci zůstali v osudí jako poslední. Los jim příliš nepřál. Čeká je duel venku, navíc na půdě silného Baníku, kde nedávno prohráli 1:5.

„Je zbytečné se bavit o utkání v Ostravě, když jsme ještě nepostoupili přes Uničov, ale los respektujeme. Je lepší jet do Ostravy než na druhou stranu republiky. Pokud dojde na souboj s Baníkem, pokusíme se soupeři oplatit nedávnou krutou porážku. Určitě se porveme se o postup," uvedl asistent trenéra FC Zlín Vít Vrtělka. 

Los osmifinále MOL Cupu
Dvojice: Kolín/Bohemians 1905 - Sparta Praha, V. Žižkov/Olomouc - Mariánské Lázně/Plzeň, Velvary - Opava, České Budějovice/Chrudim - Jablonec, Dukla Praha - Vyškov, Liberec - Mladá Boleslav, Hradec Králové - Slavia Praha, Ostrava - Uničov/Zlín.

Trenér Pavel Vrba se svými asistenty pohárové střetnutí nyní vůbec neřeší, mužstvo chystají na těžký sobotní ligový duel v Praze proti Bohemians 1905.

Od pondělí pak začnou tým připravovat na souboj v Uničově.

„Soupeř hraje stejnou soutěž jako naše béčko. Známe jeho sílu, víme, že vyřadil i Karvinou. Naším jasným úkolem je ale zvítězit a postoupit do dalšího kola,“ prohlásil asistent trenéra FC Zlín Vít Vrtělka.

Od osmifinále už týmy nebyly rozdělené na nasazené a nenasazené. Narazit tedy na sebe mohl jakýkoliv týmy bez dodatečných restrikcí. Organizátorem utkání je prvně vylosovaný klub bez ohledu na úroveň soutěže.

Hned v rámci první dvojice přišla na řadu pražská Sparta, účastník finále minulého ročníku. Na svého soupeře si ale musí počkat. Buď to bude Kolín nebo Bohemians.

Vítěz minulého ročníku MOL Cupu, pražská Slavia, se v osmifinále vydá do Hradce Králové. Dalším soubojem prvoligových celků bude zápas mezi Libercem a Mladou Boleslaví.