Úředním termínem je středa 28. února 2024. Klub ale bude o přesném času informovat.

Trenér Bronislav Červenka je s losem spokojený. „Víme, že jaro pro nás bude po psychické i fyzické stránce náročné, proto by nám každé cestování uprostřed týdne přineslo komplikace, úbytek sil. Pro nás je pozitivní, že hrajeme doma a nemusíme nikam jezdit,“ pochvaluje si kouč ševců.

Nyní ale na pohár nemyslí, chystá tým na sobotní ligovou bitvu. „Čtvrtfinále je ještě daleko. Nikdo z nás neví, v jakém stavu budeme po zimní pauze my a v jakém soupeř. Proto je zbytečné pohárové utkání nějak rozebírat,“ prohlásil.

Zajímavostí je, že Zlíňané se s Libercem utkali ve čtvrtfinále celostátního poháru již v sezoně 2016/2017, kdy MOL Cupu ovládli. Po sedmi letech se oba týmy utkají ve stejné fázi soutěže znovu, hrát se ale bude na Letné.

Čtvrtfinálové dvojice MOL Cupu: Opava – Dukla Praha, Slavia Praha – Sparta Praha, Jablonec – Plzeň, Zlín – Liberec

„Za mě zápas nemá favorita. Zlín se po výměně trenéra zvedá, uspěl i v poháru v Ostravě, což pro všechny bylo velké překvapení,“ uvedl v přímém přenosu České televize bývalý kanonýr a nejlepší střelec české fotbalové reprezentace Jan Koller.

Moravanům se na Slovan v poslední době daří. Minulé utkání sice doma pouze remizovali 1:1, ale výhře byli mnohem blíž. Střídající Kovinić totiž v nastavení dopravil míč do sítě, ale radost ševcům sebral videorozhodčí, který odhalil ofsajd a gól tak neplatil.

Loni na jaře Zlín prohrál U Nisy těsně 1:2, předtím ale Severočechy třikrát v řadě porazil.

„Liberec má kvalitní, ofenzivní, dobře připravený a poskládaný tým, který je dlouho pospolu. Hlavně doma hraje ofenzivně, rychle dopředu, po stranách,“ chválí protivníka Červenka.

Fotbalista Zlína David Tkáč při zápase s Libercem.
Hlavně to odehrát! Ševci míří do Liberce. Červenka: Nemusí to být jenom kopaná

Jeho svěřenci si musí dát pozor hlavně na velkou ofenzivní sílu soupeře.

Nejproduktivnějším hráčem Slovanu je Slovák Tupta, kterému ve středu hřiště sekundují Červ s Frýdkem. Vpředu je Kulenović, na stranách kmitají Ghali s Preislerem, nebezpečí ale hrozí i od dalších borců.

Při losu nebyly týmy rozdělené na nasazené a nenasazené, všechny celky byly v jednom osudí. Organizátorem utkání bylo prvně vylosované mužstvo bez ohledu na úroveň soutěže.