Ševci, kteří s přehledem zvládli duel v Uničově, se netěší hlavně na dlouhou štreku.

„Je to pro nás jediná komplikace, ale věřím, že se s náročnou cestou na sever Čech stejně jako s kvalitním soupeřem vypořádáme. Chceme samozřejmě postoupit, podle toho se na utkání připravíme,“ uvedl generální ředitel Zlína Zdeněk Grygera.

Rival ze Slovácka to má o kousek blíž.

„Samozřejmě by pro nás bylo lepší, kdybychom hráli doma, ale na druhé straně jsme favoritem a soupeře si vybírat nemůžeme,“ řekl manažer celku z Uherského Hradiště Veliče Šumulikoski.

Los třetího kola MOL Cupu se uskutečnil ve středu dopoledne v sídle FAČR na Strahově.

Do třetího kola se zapojila i pětice pohárových zástupců, kteří se připojili k postupujícím z předchozí fáze. Kromě obhájce trofeje pražské Slavie také Viktoria Plzeň, Sparta, Jablonec a Mladá Boleslav.

Mezi posledních dvaatřicet týmů postoupilo deset z jedenácti prvoligových klubů, které zasáhly do zápasů druhého kola. Jediným mužstvem, který v celostátním poháru skončil, je Příbram, která podlehla Chlumci nad Cidlinou.

Losovací aktiv moderoval ředitel oddělení komunikace fotbalové asociace Michal Jurman, dvojice losoval sekretář FAČR Jan Pauly.

Los 3. kola MOL Cupu -

Dvojice: Plzeň – Hlučín/Vítkovice, Hostouň/Jihlava – Sparta Praha, FK Jablonec – Zbrojovka Brno, Varnsdorf – FC Fastav Zlín, FC Slovan Liberec – Prostějov, Baník Ostrava – Admira Praha/Hradec Králové, Baník Sokolov – SFC Opava, SK Slavia Praha – Slavoj Vyšehrad, FK Teplice – Třinec, Sigma Olomouc – SK Líšeň, Mladá Boleslav – Chrudim, MFK Karviná – Viktoria Žižkov, Benešov – 1. FC Slovácko, Chlumec nad Cidlinou – Bohemians 1905, Vltavín – České Budějovice, Domažlice – Dukla Praha.