„Totální nesmysl, ale sto lidí, sto chutí,“ říká zkušený dvaatřicetiletý halfbek.

„Nechám na každém, ať si pro své zdraví dělá co uzná za vhodné, ale já si nemyslím, že by nás plošné testování mělo vytrhnout z nějaké pandemie,“ přidává.

Rodákovi z Dubnice nad Váhom se současné opatření proti šířící se nákaze vůbec nezamlouvají. „Jsem proti nim,“ přiznává bez váhání.

„Myslím si, že to nekonečné omezování svobody a zavírání všeho nás nezachrání,“ je přesvědčený,

„Nejsem žádný epidemiolog, je to jen můj názor, ale podle mě ten vir tu s námi bude. A buď se s ním naučíme žít, nebo můžeme zůstat sedět doma na zadku,“ má jasno.

Tomáš Poznar.
Ševci se připojili k výzvě kapitánů. Ať můžeme dělat naši práci, říká Poznar

I když v Česku i na sousedním Slovensku jsou vládní opatření velmi přísná, u východních sousedů se nejvyšší fotbalová soutěž dál hraje, kdežto v tuzemsku je FORTUNA:LIZA už měsíc přerušená.

„Toto nedokáži pochopit už vůbec,“ kroutí hlavou pravý obránce či záložník.

Ševci sice mohou normálně trénovat, ale využívat nemohou šatny ani jiné zázemí.

„Připravujeme se stejně jako v běžné sezoně, jako kdyby se o víkendu mělo hrát. Každým dnem čekáme, zda se něco změní,“ říká Matejov.

Zlíňané se schází hlavně na Vršavě, kde v závislosti na počasí střídají přírodní trávu s umělým povrchem. Na Letné tráví minimum času.

„Snažíme se hřiště trošku pošetřit, protože v případě restartu dostane trávník v zimních měsících pořádně zabrat,“ ví dobře.

Fotbalisté Fastavu zakončí každý týdenní tréninkový cyklus modelovým utkáním. „Hrajeme mezi sebou,“ hlásí.

Nejen Matejov doufá, že se česká liga brzy zase rozjede. Čekání je ale pořádně dlouhé.

„Přesný datum si netroufám tipovat, ale věřím, že už ten nejbližší víkend nám to umožní. My jsme byli nachystaní hrát už tuto sobotu,“ tvrdí vítěz MOL Cupu z roku 2017.

I když byl skoro celý říjen bez fotbalu, rozhodně se ve stavu nouze nenudil. Slovenský fotbalista si ve složitém období užívá hlavně roli otce. Dcera Emma, která přišla na svět 17. srpna, se má čile k světu a hrdému tatínkovi dělá jenom radost.

„Je pravda, že člověk má teď víc času rodinu. Dcerku si doma oba užíváme. Máme radost z toho, že je zdravá, Vidíme jak roste, jak se každým dnem mění. Je to skvělý pocit,“ vyznává se.

Ilustrační foto.
Lidé starší 65 let mohou od pondělí na testy do otrokovické polikliniky

Když měl čas, sledoval fotbal v televizi. Ani Matejovovi samozřejmě neunikl konec českého kouče Pavla Hapala u slovenského národního týmu. Hráče Fastavu odvolání někdejšího trenéra Sparty, Zlína nebo Žiliny nepřekvapilo.

„Podle mě jde asi o správné rozhodnutí. Pod trenérem Hapalem jsme nenašli správný rytmus, vydařených zápasů bylo minimum,“ říká.

„Otázka je, zda nám výměna kouče pomůže, protože se musíme podívat realitě do očí a přiznat si, že nastává výměna generací,“ připomíná.

„Hráči, co něco pro Slovensko vykopali, pomalu končí, a noví mladí fotbalisté se potřebují na reprezentační úrovni ještě trochu vyhrát,“ má jasno Matejov.