Jen kdyby vítr alespoň na chvíli rozehnal mraky a sluneční paprsky fotbalistům Zlína zpříjemnily tréninkový dril.

„Oproti minulému roku, kdy počasí bylo opravdu extrémní, se to malinko zlepšilo, ale slunce jsme ani letos moc neviděli. Navíc v úterý celý den pršelo, takže moc příjemné počasí na fotbal nebylo,“ říká krajní halfbek Fastavu Róbert Matejov.

I když se přípravný duel s lotyšskou Jürmalou hrál ve městě Side za vydatného lijáku a hráče hlavně v první půli zkrápěly provazy vody, ševci si na složité podmínky nestěžovali. „Hřiště bylo v rámci možností v pohodě. Určitě žádný vliv na výkon ani výsledek nemělo,“ tvrdí dubnický rodák.

Dvanáctý tým FORTUNA:LIGY nakonec v jihoturecké provincii Antalya remizoval se Spartaksem 1:1.

Nerozhodný výsledek byl pro Moravany spíše zklamáním. „Taky si myslím, že jsme měli vyhrát. Po celý zápas jsme až na nějaké chybičky herně dominovali,“ říká Matejov.

Trenér fotbalistů Zlína Jan Kameník
Trenér Kameník po remíze 1:1: Rezervy máme hlavně v rychlém protiútoku

Právě po jednom zaváhání ševci inkasovali lacinou branku. „Byl to zbytečný gól, ale to se stává,“ ví dobře.

Mnohem víc než ztráta v rozehrávce ho štvaly neproměněné šance. „Proto je ten výsledek takový, jaký je,“ krčí rameny.

O výsledek ale v tomto období ještě nejde. Kameníkův tým potřebuje na jihu Evropy odstranit nedostatky a dobře se připravit na jarní start, který se kvapem blíží.

„Příprava je podobná jako předcházející roky. Trénuje se většinou dvoufázově. I v den zápasu máme ještě ráno trénink, takže toho je docela dost, ale stěžovat si nemůžeme. Do Turecka jsme přiletěli kvalitně potrénovat na přírodní trávě, a za to jsme rádi,“ líčí.

Máme tu všechno, co potřebujeme

Na podmínky si nikdo ze zlínské výpravy stěžovat nemůže.

Pětihvězdičkový Kaya Palazzo Golf Resort patří v Beleku k těm nejžádanějším.

O ševce je v nádherných prostorách skvěle postaráno. „Do stejného hotelu jezdíme každý rok, takže tu máme všechno, co potřebujeme a ještě možná i víc,“ usmívá se jednatřicetiletý slovenský fotbalista.

Jelikož hřiště se nachází přímo v areálu, z pokoje trvá cesta na trávník asi jenom deset minut chůze. „To je super,“ lebedí si.

V rozsáhlém komplexu se nachází hned čtyři upravené plochy. „Zatím jsme využili jenom dvě a taky jsme byli v prostoru mezi hřišti, kde jsme pod vedením kondičního trenéra Michala Molka prováděli nějaké fitness cvičení,“ informuje.

I když se nedaleko připravuje také krajský rival z Uherského Hradiště, ševci soupeře ze Slovácka ještě nepotkali. „Určitě jsou ale v okolních hotelech i jiné české týmy,“ ví dobře.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech). Ilustrační foto
Ševci na soustředění v Turecku remizovali s lotyšskou Jūrmalou

Žádné sledování protivníků se ale nekoná. Ševci se v zahraničí soustředí sami na sebe.

A když mají volnou chvíli, odpočívají po náročném dnu na pokoji nebo se scházejí u kávy.

Na pokoji u Matejova, který již tradičně bydlí s útočníkem Poznarem, večer tradičně frčí sledování seriálů.

Letošním hitem je Papírový dům a Sexuální výchova. „Už jsme pár dílů stačili zhlédnout, ale nijak to nepřeháníme,“ dodává úsměvem Matejov.