Hlavní rozhodčí Jan Všetečka sice chvíli incident řešil s kolegy u videa, ale po krátké konzultaci na dálku nechal pokračovat ve hře a Wiesnera ani slovně nenapomenul, což bylo vzhledem k televizním záběrům dost zvláštní.

Nebýt dotazů novinářů, ševci by situaci po utkání téměř neřešili. „Bohužel jsem souboj ještě neviděl, byl jsem otočený na druhou stranu. Hrálo se na naší půlce hřiště, pak jsem viděl Lukáše na zemi. Na lavičce jsme se o tom bavili, říkali jsme rozhodčím, ať se podívají na video, co se tam stalo. Tohle si musí vyhodnotit sudí nebo vy novináři,“ uvedl po utkání na tiskové konferenci trenér Zlína Bronislav Červenka.

Brankář Stanislav Dostál si při hře ničeho nevšiml. Od incidentu byl daleko. „Kluci se o tom v šatně bavili, ale já nechci říkat žádné hlouposti, protože balon byl na druhé straně a já to neviděl,“ pronesla jednička ševců.

Trenér fotbalistů Zlína Bronislav Červenka při zápase na Spartě.
Červenka: Góly, co jsme inkasovali, padly po našich hrubých pozičních chybách

Podle expertů ve studiu O2 TV Sport Antonína Rosy a Václava Kadlece měl být Wiesner napomínám, možná i vyloučen.

„Nechal se Bartošákem vyhecovat, vyprovokovat. Wiesnerovi nebylo příjemné, že ho držel. Dal mu jednu ránu, ta mu ale nestačila a dal mu druhou. Měl obrovské štěstí, že nebyl vyloučen, protože červenou kartu měl dostat,“ míní Rosa.

Podle ex-Sparťana Kadlece se měl domácí krajní bek či křídelník zachovat úplně jinak. „Wiesner se na něj měl jen otočit, něco mu říct a odběhnout,“ říká Kadlec.

„Nevím, co mu Bartošák řekl tak hrozného, když takhle reagoval. Velký kontakt tam od soupeře ale nebyl,“ dodal někdejší útočník.

To však byl jediný diskutabilní moment v zápase.

Jinak sudí Všetečka v utkání nemusel nic zásadního řešit. V prvním poločase potrestal žlutou kartou hostujícího stopera Černína, jinak moc nedovolených zákroků nebylo. Oba týmy hrály čistě, bez ostrých zákroků.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) v 16. kole FORTUNA:LIGY vyzvali pražskou Spartu, která slavila významné výročí 130. let od založení.
Ševci pod trenérem Červenkou poprvé padli. Oslavy Sparty režíroval Birmančević

Fotbalisté pražské Sparty nakonec zvítězili v 16. kole první ligy nad Zlínem 2:0 a díky vítězství ve výročním utkání k 130 letům od založení klubu vrátili do čela tabulky o dva body před městského rivala Slavii.

O výhře domácích rozhodl dvěma brankami v prvním poločase Veljko Bermančevič.

Ševci ve čtvrtém ligovém duelu pod trenérem Bronislavem Červenkou poprvé nebodovali a zůstali na předposledním patnáctém místě.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...