Pokuty rozdávat nemíní, na hráče chce šlápnout hlavně v tréninku. „Nesmíme polevit. Musíme jim to furt ukazovat, tlačit na ně a makat. Nic jiného dělat nemůžeme. Musíme do toho dát ještě víc,“ burcuje.

Nejen mladý kouč ví, že Hradec byl v nedělním zápase důslednější v šestnáctkách a taky efektivnější. Proto vyhrál. Nic extra na Letné nepředvedl, ale dobře bránil a své šance proměnil. V tom bylo jeho kouzlo.

„Takovéto zápasy rozhodují detaily. My nesmíme dostávat branky, ale musíme je dávat. O tom je celý fotbal,“ připomíná. „Musíme být důslední každý moment na hřišti. Zlepšit se musíme v hře dopředu i dozadu,“ přidává.

Ševci proti nováčkovi doplatili i na mizerný začátek. Hned ve 2. minutě inkasovali po rohu laciný gól. „Není to systémová chyba, ale špatné osobní bránění Simerského, který měl Dvořáka na starosti. Bohužel se nechal strhnout hrou,“ vyčítal svěřenci. „Přitom standardka se dohrává dokud balon není v bezpečí nebo na našich kopačkách,“ doplňuje.

Ševci se postupně dostali do tempa. Byli na míči, poměrně slušně kombinovali, ale většina jejich akcí končila před šestnáctkou Východočechů.

Domácí po vyrovnávací trefě mladíka Tkáče ožili. Věřili v obrat, místo toho přišla studená sprcha v podobě trefy hostujícího kapitána Vlkanovy. „Je neskutečné, kolik jsme mu nechali před vápnem prostoru,“ zlobil se. „Hráč měl snad pět dotyků s míčem. Tolik času my nikdy nemáme,“ přidal.

Ševci už na vyrovnání nedosáhli. Naopak v hektickém závěru inkasovali do otevřené obrany třetí gól, trefa střídajícího Dramého na porážce nic nezměnila.

„Máme pořád jenom devět bodů, což je málo. Každý jich chce víc bodů,“ říká.

Fastav stále sužuje marodka. Proti Hradci nebyli nejen vykartovaný Conde, ale ani Kolář nebo Hrubý. „Měl problémy s lýtkem, už se nám pomalu vrací. Příští týden by mohl být připravený doufá Jelínek.

K dispozici znovu neměl ani gólmana Dostála. „U nás je momentálně jedno, jestli chytá Petr neb Pavel. Je to o důslednosti hráčů, ne o brankářích,“ má jasno.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...