Proti Líšni rozhodně nezklamal. I když gól nedal, do šancí se dokázal dostat. Mužstvu pomáhal nejen svojí výškou, ale i rychlostí a technikou. „Cítil jsem se normálně. Jsem vděčný za tuto šanci ukázat se. Doufám, že se budu i nadále zlepšovat,“ přeje si.

Podle něj šlo pouze o první krok k tomu, aby se příště posunul zase o kousek dál. „Jsem šťastný a pozitivní. Nečekal jsem, že dostanu takovou šanci. Myslím, že další příležitosti postupně přijdou,“ ví dobře.

Sympatický Afričan nastoupil s číslem deset na dresu, ševce vedl proti Líšni dokonce jako kapitán. Ani mu nevadila vlezlá zima. „Pokud je tady minus dva, tak v Jihlavě minus šest. Počasí je ve Zlíně lepší,“ usmívá se.

I když se s podmínkami vypořádal slušně, na soustředění do Turecka se těší. „Bude tam lepší počasí. Můžeme kvalitně potrénovat a dobře se připravit na ligu,“ uvedl vytáhlý forvard, jenž zamířil do Zlína z druholigové Jihlavy.

Na podzim se v dresu Vysočiny trefil pětkrát a nyní chce střílet góly i v nejvyšší české soutěži. „Moje cíle jsou vždy stejné, chci být nejlepší a dostat se v kariéře co nejdále . Chci ukázat svůj talent a stále se posouvat,“ opakuje.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) ve třetím přípravném zápase podlehli druholigové Líšni 0:1.
Proti Líšni jsme viděli, že nás nejvíce trápí koncovka, prohlásil Kameník

Mezi jeho největší přednosti patří rychlosti a technika. „Jsem ofenzivní hráč. Mohu hrát na hrotu, pod ním nebo taky na křídle,“ říká.

Svou profesionální kariéru začal v Evropě před šesti lety. Ve čtvrté nejvyšší italské soutěži nastupoval za tým Vado Ligure. O rok později zamířil do VBC Finale, kde se mu střelecky velmi dařilo, a tak si ho vyhlídl tým Carpi FC, který působil v italské Serii B. Tam strávil dvě sezony, během kterých hostoval v dalších italských týmech z nižších lig, konkrétně v Sieně a Ferelpisalo. V roce 2018 přišel do Sanremese v Serii D, pak ve stejné lize nastupoval za Olympia Agnonese, kde v devatenácti zápasech vstřelil tři branky.

Díky působení na Apeninském poloostrově umí výborně italsky a domluví se rovněž anglicky. „Je to chytrý fotbalista, výborný kluk. Má přehled, vzdělání,“ oceňuje generální sekretář Fastavu Lukáš Pantálek.

Fanoušci věří, že naváže na Dame Diopa a brzy začne střílet góly. Ševci je budou potřebovat. S koncovkou totiž mají dlouhodobě problémy, což sobotní duel jenom potvrdil.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) ve třetím přípravném zápase podlehli druholigové Líšni 0:1. Na snímku Zdeněk Grygera (vlevo) a Petr Slončík.
Se Zlínem do Turecka odletí také Francouz N´Gimgi, zraněný Španěl zůstává doma