„Byla to jeho životní trefa,“ uznale pokyvoval trenér soupeře Michal Kordula. „Určitě můj nejhezčí gól,“ souhlasně přikyvoval sváteční střelec a jeden z hrdinů pondělního zápasu.

Celkem máte na kontě čtyř ligové branky, v šesti letošních zápasech jste se trefil hned dvakrát. Čím s to střelecké probuzení vysvětlujete?
Sám nevím. Konečně se mi střelecky daří. Dneska jsem do toho práskl pravou a spadlo to tam. Za gól jsem rád.

Mířil jste?
Snažím se. (úsměv). Většinou zakončuji levou, tentokrát jsem to zkusil pravou. Chtěl jsem to trefit na zadní tyč, tahle hezky ale určitě ne.

Takže vám pravá noha neslouží pouze na opírání?
Úplně ne. Většinou ale používám tu levou.

Dal jste vůbec nějaký gól pravou nohou?
Nepamatuji se. (úsměv)

Jakou pro vás má cenu?
Tří bodů (úsměv). Navíc jsme vyhráli na Slovácku, takže radost je obrovská.

Fanoušci vám navíc tentokrát nenadávali jako po derby na jaře, že?
Přesně tak. Myslím si, že jsme si jejich potlesk za výkon zasloužili.

Jak se vám vůbec derby zamlouvalo?
Výsledek mluví za vše. Vyhráli jsme 4:0. Dobře jsme se na soupeře připravili. Chtěli jsme hrát aktivně, nahoře, což se nám dařilo. V prvním poločase jsme dali dva góly a vedli. O přestávce jsme si řekli, že hlavně nechceme inkasovat branku. Naopak, chtěli jsme nějaký přidat. Podle mě jsme vyhráli zcela zaslouženě.

Ve kterém momentu se zápas zlomil?
Většinou to je o první brance. I my jsme se uklidnili. Mysleli jsme si, že Slovácko po obdrženém gólu začne víc hrát, ale nestalo se. My jsme na trávníku dál dominovali a přidali další branky.

V čem si vysvětlujete rozdíl mezi oběma týmy?
Věděli jsme, že Slovácko rozehrává ve třech, chtěl jsem zavírat jednoho stopera a vytlačovat ho co nejvíc. Vzadu jsme pak chtěli sbírat nakopávané balony a kombinovat.

Jak s užíváte vstup do sezony? Po šesti kolech máte třináct bodů…
Před reprezentační přestávkou odehrajeme ještě domácí zápas s Příbramí, kterou chceme porazit, abychom úspěšně zakončili první čtvrtinu podzimu. Chceme se udržet v první šestce. Teď jsme bod za Spartou, což je nádherné.

V čem tkví proměna oproti nepovedenému jaru?
Tady se to řeší vždycky. Nevím, proč je jaro pokaždé tak špatné a podzim dobrý.

Při a po zápase fanoušci vyvolávali trenéra Bílka. Jak moc velký podíl má na výborném vstupu do sezony?
Určitě velký. Nový systém nám zatím sedí. Hrajeme dobře, moc gólů nedostáváme. Naopak šance si vytváříme a branky střílíme.