„Když chcete, aby vás fotbalisté na hřišti slyšeli, musíte trochu zakřičet, zafandit, aby věděli, že tam jste,“ vysvětluje s úsměvem devětašedesátiletý příznivec.

Rodák z Březolup, který žije v Baťově městě na Lesní čtvrti, navštěvuje zápasy fotbalového Zlína posledních dvacet let. „Srdcem jsem Zlíňák. Moje barvy jsou žlutá a modrá,“ říká hrdě.

Dříve normálně nosil klasické rifle. Jelikož mu ale byly těsné a ne všechny mu padly, vyměnil džíny za volnější sako a kalhoty. Když je chladněji, vezme si i kabát.

Mezi běžně oblečenými diváky občas působí na stadionu jako zjevení. „Když jsme přišel na fotbal v obleku poprvé, všichni se na mě dívali, klepali si na čelo a ptali se, co jsem za vola. Nyní už to nikdo neřeší. Teď mám doma asi pět obleků, které pravidelně střídám,“ líčí.

close Známý fotbalový fanoušek Vladimír Johaník nebude chybět ani na derby. info Zdroj: archiv Vladimíra Johaníka zoom_in Známý fotbalový fanoušek Vladimír Johaník nebude chybět ani na derby.

Dlouhé šedivé vlasy schovává pod elegantní klobouk. Sundává jej jenom doma a smeká pouze ve výjimečných případech. „Nosím jej do obchodu i k paní doktorce,“ přiznává.

Nejen díky oděvu jej poznávají i příznivců jiných klubů. „Třeba v Praze na mě pořvávali, ale nic hezkého to nebylo,“ řehtá se.

V sobotu nebude Johaník chybět ani na derby. Duel Slovácka a Zlína si nemůže nechat ujít. „Pro všechny příznivce z regionu to bude velmi zajímavý a sledovaný zápas, velký svátek,“ míní.

Sám se nemůže dočkat. Do Uherského Hradiště vyrazí v předstihu. Do autobusu nasedne už v poledne, na místě chce být dřív než ostatní. V okolí stadionu rád nasává atmosféru, baví se s dalšími lidmi.

„Zajdu na pivko, obejdu stadion. Přivítám se s domácími fanoušky, společně posedíme, povykládáme,“ plánuje.

I když mezi fanoušky obou klubů panuje velká nevraživost, známého důchodce se to netýká. Fotbalem se hlavně baví. „Je to pro mě stejný relax, jako když někdo chodí na ryby nebo má jiného koníčka,“ říká.

I když zápasy prožívá, každého úspěchu a dobrého výsledku Fastavu si váží. Velké očekávání nemá ani před sobotním duelem na půdě krajského rivala.

„Slovácko je teďka rozjeté. Hraje velmi dobrý fotbal. I na Slavii ukázali svoji sílu. Jelikož to vypadá, že jen horko těžko uhrajeme nějaké body, byl bych spokojený s remízou,“ přiznává.

Ne že by ševcům nevěřil, poslední duel s Bohemians jej ale zrovna nepotěšil. „Podali jsme v něm velice nevyrovnaný výkon. Soupeř nás přehrál a my bohužel odcházeli domů zklamaní,“ vrací se k minulému střetnutí.

Naopak radost mu Jelínkovi svěřenci udělali před reprezentační přestávkou, když zvítězili v Liberci 1:0. Johaník prožil střetnutí přímo na stadionu U Nisy, kam za mužstvem dorazil.

Své výjezdy si dopředu pečlivě naplánuje. Nejezdí však jenom na venkovní duely Zlína, ale třeba i Slovácka, když hraje někde poblíž, třeba v Olomouci, Ostravě nebo Karviné.

„Hlavně se Zlínem se snažím jezdit všude, ale když třeba máme rodinnou oslavu, zůstávám doma,“ říká.

Pro fotbalového nadšence ale není problém za víkend zhlédnout i několik duelů. „Když Fastav hraje v Čechách, třeba na dvě noci zakotvím v Praze. Už mám svůj oblíbený hostel, kde přespávám. A pak se řídím svého jízdního řádu, který mám napsaný,“ říká s úsměvem. „Jelikož mám ale pár kamarádů, většinou se ke mně někdo přidá,“ přidává.

Třeba o víkendu, kdy hrál právě Zlín v Liberci, navštívil také na Strahově druholigový duel Sparty B s Táborskem, odpoledne šel do Ďolíčku na zápas Bohemky s Teplicemi.

close Známý fotbalový fanoušek Vladimír Johaník nebude chybět ani na derby. info Zdroj: archiv Vladimíra Johaníka zoom_in Známý fotbalový fanoušek Vladimír Johaník nebude chybět ani na derby.

„Pro mě není problém zajet do českých Budějovic, Plzně ani Jablonce, protože všechny spoje už mám vychytané a vím, kde jsou stadiony i nádraží,“ tvrdí.

Kromě utkání FORTUNA:LIGY navštěvuje i zápasy nižších soutěží. Dříve pravidelně jezdil na domácí i venkovní utkání Březolup, když ještě hrály I. A třídu. Nyní se občas podívá i na Mladcovou, do Lužkovic, Březnice, Louk nebo Otrokovic.

Kromě fotbalu má rád i hokej. Na Zimní stadion Luďka Čajky se ale tak často nedostane. „Tam je to slabší,“ přiznává. „Ale když hrají Berani na Spartě, ve Vítkovicích nebo Třinci, vyrážím. V listopadu se chystám i do Karlových Varů,“ hlásí v předstihu.

V Grandhotelu Pupp si dá kávu a zákusek, pobaví se hokejem a po víkendu se zase vrátí přes celou republiku domů. A další víkend vyráží znovu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...