Sobotní duel se ani po zpřísnění vládních nařízení na Letné nehrál v komorní kulise, byť v ochozech bylo jen povolených tisíc diváků. O atmosféru se staraly především desítky příznivců Baníku. Ti se srotili na svahu za brankou.

Domácí trenér Jelínek, který proti Ostravě postrádal Filla, Reitera, Koláře a Dostála, udělal po posledním utkání v Mladé Boleslavi jedinou změnu. Do sestavy vrátil uzdraveného středopolaře Hrubého, jen mezi náhradníky zůstal Janetzký.

Kouč Baníku Smetana po vyhrané středeční dohrávce v Karviné protočil základní jedenáctku, vyměnil hned čtyři borce. Na ševce od první minuty vyrukovali Juroška, Potočný, Sor a Almási, hostům scházel vykartovaný Fleišman.

Úvod byl svižný, oboustranně útočný. Jako první zahrozili hosté. Almási zakončoval po centru Ndefeho z levé strany, ale Rakovan míč bravurně vytáhl na roh.

Ševci kontrovali únikem Hrubého, který chtěl svoji akci vyšperkovat přihrávkou na Poznara. Před domácím kapitánem však na poslední chvíli ve skluzu zasáhl obránce Juroška. Pak zlínský útočník hlavičkoval po rukavic připraveného gólmana Budinského.

Trenér fotbalistů Luhačovic Lukáš Pazdera.
Pazdera o šlágru: Od Zlína jsem čekal víc. Baník má větší kvalitu na střídačce

Zlíňané se dál tlačili do zakončení. Ránu Condeho vyrazil ostravský brankář, Čanturišvili dorážel zblízka vedle.

Do vedení šel po čtvrt hodině Baník. Skóre otevřel Almási, urostlý forvard se hlavou trefil po výborně kopnutém rohu Potočného. Pro slovenského fotbalistu to byla již šestá letošní trefa.

Ševci ale přispěchali s bleskovou odpovědí. Po Cedidlově centru z pravé strany se pohotově trefil Tkáč. Devatenáctiletý mladík skóroval na podzim už popáté a předstihl kapitána Poznara.

Oba týmy dál útočily, hnaly se za dalšími brankami. Otočit výsledek mohl Dramé, ale jeho jemnou teč hlavou po centru Čanturišviliho vyrazil Budinský, který pak francouzskému křídelníkovi zmařil i další velkou šanci.

V závěru první půle se po brejku a Poznarově vysunutí ocitl za hostující obranou Čanturišvili, ale první gól ve FORTUNA:LIZE nedal.

Těsně před přestávkou se prosadil Vraštil. Sudí Franěk ale povedenou trefu stopera Fastavu kvůli údajnému ofsajdu neuznal.

Ostrava v první půli zdaleka tak nebezpečná nebyla. Zahrozila pouze ve 33. minutě, Sor však pálil po Tetourově přihrávce nad.

I proto ostravský kouč Smetana o přestávce vyměnil dva hráče, ofenzivu svého mužstva se snažil nastartovat Klímou a De Azevedem.

Trenér prvoligových fotbalistů Zlína Jan Jelínek.
Cizinci na Letné: Vakho má výbušnou povahu, Jawo je extrovert. Co Conde?

A byl to právě střídající Brazilec, který poslal Baník krátce po svém příchodu na hřiště do vedení. De Azevedo v 52. minutě proměnil penaltu nařízenou po faulu Cedidly na Klímu.

Sudí Franěk ukázal na bílý puntík až po zhlédnutí videa, které odhalilo nedovolený zákrok zlínského beka, jenž loktem při výskoku trefil ostravského forvarda.

Fastav se za nepříznivého stavu 1:2 snažil, rval se o vyrovnání. Dramé ale proti Budínskému neuspěl, rána Cedidly skončila nad a trestný kop Hrubého šel vedle.

Domácí udeřili až v 86. minutě, kdy se po rohu Čanturišviliho prosadil neobsazený Procházka.

Ševcům to nestačilo, v závěru hráli na výhru, ale na obrat už nedosáhli.

Po remíze 2:2 se dotáhli na jedenácté Bohemians 1905. Za týden míří na hřiště posledních Teplic.

FORTUNA:LIGA, 16. kolo -

FC Fastav Zlín – FC Baník Ostrava 2:2 (1:1)

Branky: 18. Tkáč, 86. Procházka - 16. Almási, 52. De Azevedo
Rozhodčí: Franěk - Kubr, Dohnálek (Ulrich) | VAR: Štěrba | AVAR: Nádvorník
Žluté karty: Čanturišvili, Poznar, Procházka - Tetour, Kaloč
Diváci: 576 (omezený počet)
Zlín: Rakovan – Cedidla (90. Simerský), Vraštil, Procházka, Matejov – Dramé (70. Fantiš), Conde (90. Hlinka), Tkáč (83. Janetzký), Hrubý, Čanturišvili – Poznar. Trenér: Jelínek.
Ostrava: Budinský – Juroška, Svozil, Lischka, Ndefe – Kaloč, Tetour (79. Pokorný) – Sor (60. Buchta), Kuzmanović (46. Klíma), Potočný (46. De Azevedo) – Almási. Trenér: Smetana.