„Když byl ale na hřišti, odvedl svoje,“ myslí si kouč ševců.

Opora Fastavu se na trávník dostala v 65. minutě, porážce českého výběru ale nezabránila.

„Měl to hodně těžké,“ upozorňuje Páník.

„Soupeř byl zavřený, navíc skotští stopeři jsou velká třída. Nakonec se neprosadil, stejně jako žádný jiný z našich hráčů,“ přidává.

Nejen zkušený trenér věří, že Poznarovi první reprezentační start pomůže v dalších ligových duelech. V nominaci však nebyl zdaleka jediným hráčem z Baťova města.

V základní sestavě nastoupil stoper Čelůstka, mezi náhradníky byl Filip Novák, jehož kariéra ve Zlíně před lety odstartovala.

„Je to důkaz toho, že se tady pracuje s mládeží dobře. Toto je taková zpětná vazba,“ říká Páník.

„Je vidět, kolik dobrých hráčů vyšlo ze Zlína a nyní pokračují v kariéře jinde a jsou i v reprezentaci. I nyní máme v týmu či klubu šikovné kluky. Pokud se s nimi bude dál pracovat, mohou to někam dotáhnout,“ věří třiašedesátiletý odborník.

I o reprezentační přestávce se kouč Fastavu věnuje především svému týmu. Vzhledem k výjimce od ministerstva zdravotnictví se prvoligový celek zase připravuje společně.

I nadále ovšem profesionální fotbalisté nemohou užívat vnitřní prostory, o čemž se dále povedou jednání. Kvůli vládním nařízením ševci zrušili společné obědy, na stadionu se scházejí vždy v devět ráno.

„Vždycky dopoledne máme jeden dlouhý trénink. Někdy je ostřejší, zaměřený na sílu či kondici. Po něm se věnujeme herním věcem,“ hlásí.

Do soutěžního zápasu ale ševci tak brzy nepůjdou. „Vypadá to, že až po třetím listopadu. Dřív asi ne,“ tuší Páník.

Fortuna lize přitom zoufale chybí termíny. Podle rozpisu se mělo na podzim odehrát patnáct kol, to závěrečné čtyři dny před Vánoci.

„Bohužel taková je dneska doba. Nikdo nemá nic jistého. Jsme v tom společně se všemi ostatními lidmi,“ dodává.