Vedením prvního týmu byl pověřen trenér rezervy Jan Jelínek s asistentem Davidem Hubáčkem, na svých pozicích zůstávají i zbývající členové realizačního týmu.

Očekávanou zprávu potvrdil v pondělí odpoledne klubový web. „Chceme dodat mužstvu nový impuls do zbylých utkání soutěžního ročníku 2020/2021. Oběma trenérům děkujeme za odvedenou práci,“ stojí ve strohém prohlášení.

Více zlínští činovníci Páníkovo odvolání nekomentovali.

Čtyřiašedesátiletý odborník vedl Zlín už potřetí. Na Letnou se vrátil loni v březnu. V minulé sezoně s nimi skončil ve skupině o záchranu, která se však nedohrála. Fastav v lize vyhrál naposledy 13. března, od té doby nasbíral šest porážek a dvě remízy.

Pondělní trénink už měl na povel Jan Jelínek. Bývalý obránce v posledních sezonách vedl třetiligovou rezervu, před utkáním v Teplicích se ale stal dalším Páníkovým asistentem.

Po víkendu ještě povýšil, na Letné se stal dočasně hlavním koučem.

Trenér fotbalistů Zlína Bohumil Páník při domácím zápase s Opavou.
Vždycky je to o gólech a střelcích. My máme jenom Poznara, připomíná Páník

Někdejší levý obránce byl coby hráč známý svojí zarputilostí, poctivostí, důrazem, emocemi. To všechno vyžaduje i po svých svěřencích.

„Mám to tak nastavené. Jsem plný síly, nabitý energií. Tu se snažím přenést i na kluky, kteří to zatím přijímají,“ uvedl před týdnem Jelínek.

Snad mu dobrou náladu a chuť do práce nevezmou nadcházející těžké ligové duely. Devětatřicetiletý kouč si premiéru v nejvyšší soutěži odbude v sobotu v Ostravě, kde se ševci postaví Baníku. Ve zbytku sezony pak Fastav čeká ještě závěrečný domácí duel s Libercem a derby na Slovácku.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) ve 31. kole FORTUNA:LIGY remizovali s poslední Opavou 1:1.
Simerského štve situace v Opavě. Obrovská kudla do zad od lidí z města, má jasno

V létě přijde čas na důkladnou analýzu, razantní změny v kádru. Na Letné po půlročním hostování končí Potočný s Janoškem, pokračovat nebude ani Čanturišvili. Smlouva vyprší také Hlinkovi a obráncům Procházkovi s Buchtou.

Zvláštní případ je Cheick Condeho. Mladému guinejským středopolaři vypršelo pracovní povolení a od začátku března nehraje. I když o šikovného Afričana v minulosti projevili zájem Sparta i Slavia, jeho přestup zatím padá. Conde byl z České republiky vyhoštěn, do země se nemusí jen tak vrátit.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...