Vedením prvního týmu byl pověřen trenér rezervy Jan Jelínek s asistentem Davidem Hubáčkem, na svých pozicích zůstávají i zbývající členové realizačního týmu.

Očekávanou zprávu potvrdil v pondělí odpoledne klubový web. „Chceme dodat mužstvu nový impuls do zbylých utkání soutěžního ročníku 2020/2021. Oběma trenérům děkujeme za odvedenou práci,“ stojí ve strohém prohlášení.

Více zlínští činovníci Páníkovo odvolání nekomentovali.

Čtyřiašedesátiletý odborník vedl Zlín už potřetí. Na Letnou se vrátil loni v březnu. V minulé sezoně s nimi skončil ve skupině o záchranu, která se však nedohrála. Fastav v lize vyhrál naposledy 13. března, od té doby nasbíral šest porážek a dvě remízy.

Pondělní trénink už měl na povel Jan Jelínek. Bývalý obránce v posledních sezonách vedl třetiligovou rezervu, před utkáním v Teplicích se ale stal dalším Páníkovým asistentem.

Po víkendu ještě povýšil, na Letné se stal dočasně hlavním koučem.

Někdejší levý obránce byl coby hráč známý svojí zarputilostí, poctivostí, důrazem, emocemi. To všechno vyžaduje i po svých svěřencích.

„Mám to tak nastavené. Jsem plný síly, nabitý energií. Tu se snažím přenést i na kluky, kteří to zatím přijímají,“ uvedl před týdnem Jelínek.

Snad mu dobrou náladu a chuť do práce nevezmou nadcházející těžké ligové duely. Devětatřicetiletý kouč si premiéru v nejvyšší soutěži odbude v sobotu v Ostravě, kde se ševci postaví Baníku. Ve zbytku sezony pak Fastav čeká ještě závěrečný domácí duel s Libercem a derby na Slovácku.

V létě přijde čas na důkladnou analýzu, razantní změny v kádru. Na Letné po půlročním hostování končí Potočný s Janoškem, pokračovat nebude ani Čanturišvili. Smlouva vyprší také Hlinkovi a obráncům Procházkovi s Buchtou.

Zvláštní případ je Cheick Condeho. Mladému guinejským středopolaři vypršelo pracovní povolení a od začátku března nehraje. I když o šikovného Afričana v minulosti projevili zájem Sparta i Slavia, jeho přestup zatím padá. Conde byl z České republiky vyhoštěn, do země se nemusí jen tak vrátit.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …