Fastav si na hřišti v Mníchově Lehotě připsal jednoznačné vítězství 5:2. Na dvě trefy domácího útočníka Ikoby po přestávce dvakrát odpověděl Jawo, další branky Fastavu zaznamenali Conde, Chwaszcz a Nečas.

Zlínský trenér Bohumil Páník mužstvo po velkém obratu zaslouženě chválil.

„Ve druhé půli přišli na trávník rychlostní hráči, kteří se po zisku míče rozběhli a domácí je nedokázali zachytit. Všichni se snažili, v utkání s výborným soupeřem se chtěli vytáhnout a ukázat, proč jsou u nás v týmu,“ prohlásil zkušený kouč.

Dvěma góly se blýskl útočník Jawo. Vysokému gambijskému fotbalistovi náramně svědčila spolupráce s Fantišem.

„Výborně si rozuměli,“ těší Páníka.

Pětadvacetiletého zahraničního borce nejen za vstřelené branky oprávněně poplácal po ramenou.

„Jeho dlouhý krok po zisku míče byl rozhodující. Byl neustále v pohybu, nebezpečný. Jeho pauza byla dlouhá, více než měsíc a půl na sobě pracoval. Dřina se teď zúročila. Je ve slušné kondici a může podávat dobré výkony,“ věří Páník.

Unavenému Trenčínu také nesvědčila změna rozestavení moravského protivníka, který druhou půli jasně ovládl.

„Začali jsme soupeře agresivně a vysoko napadat. Taky jsme středového hráče nenechali rozehrávat jako v první půli, navíc jsme se dostávali k míčům. Nakonec jsme si vypracovali víc situací než na pět gólů,“ těší Páníka.

Domácí po přestávce zahrozili pouze dvakrát. Poprvé ševce podržel výborným zákrokem gólman Rakovan, druhou akci slovenský tým nedotáhl.

První půle byla ze strany Trenčína mnohem lepší. „Soupeř se snažil neustále držet míč a hledal prostory, my jsme odolávali. Nedokázali jsme ovšem využít některé situace. Po dobrém zisku míče jsme je nedohráli,“ posteskl si Páník.

Ševci navíc od 9. minuty dotahovali, když se trefil Ikoba. „Dostali jsme hloupý gól. Chtěli jsme ve vápně hrát moc fotbal, což se nám vymstilo,“ poznamenal Páník.

Jinak ale diváci viděli oboustranně svižný a bojovný duel. „Hráči měli sílu, byla tam spousta ostrých soubojů. Soupeř v první půli zlobil víc než ve druhé,“ uvedl hostující kouč, který byl s úrovní střetnutí spokojený. „Pro nás to určitě byla dobrá příprava,“ souhlasí Páník.

Ve středu Fastav prověří Slovan Bratislava. Ševci stejně jako krajský rival ze Slovácka touží po skalpu slovenského mistra. „Čeká nás těžká prověrka,“ tuší Páník. „Respektujeme sílu mistra, ale rozhodně se ho nebojíme. Na utkání se zase dobře nachystáme,“ dodává.

Přípravný fotbal 

AS Trenčín – FC Fastav Zlín 2:5 (1:0), hráno v Mníchově Lehotě

Branky: 9. a 49. Ikoba - 58. a 73. Jawo, 57. Conde, 61. Chwaszcz, 75. Nečas