„Utkání jsme zvládli dobře, povedlo se nám. Jsem moc rád, že jsme navázali na výkon ze Slovácka. Hlavně první půle nám vyšla. Dali jsme v ní tři góly a zápas rozhodli. Škoda jenom, že jsme po přestávce nedotáhli další šance, vítězství mohlo být ještě výraznější,“ prohlásil po sobotním duelu zlínský trenér Michal Bílek.

Fastav v nejvyšší soutěži zaznamenal třetí triumf v řadě, celkově pátý letošní. Navíc stejně jako v předcházejících duelech s Teplicemi a proti Slovácku neinkasoval. „. Kluci k zápasu přistoupili dobře. Prví poločas zvládli herně i výsledkově. Po třetí brance se uklidnili a utkání bez problémů dohráli,“ říká Bílek.

Dvakrát v deštivém sobotním večeru skóroval Francouz Jean-David Beauguel, jednou se trefil také Tomáš Poznar. „Oba útočníci navázali na výkon ze Slovácka. Do ofenzivy i defenzivy byli nesmírně platní,“ chválil dvě věže kouč Fastavu.

Zlínští forvardi zastínili také příbramskou kometu Jana Matouška. Vycházející hvězda českého fotbalu se na Letné neprosadila. „Věděli jsme, že soupeř bude nakopávat dlouhé balony na Matouška. Toho jsme kromě jedné šance ubránili,“ těší Bílka.

Domácí zadáci si při bránění rychlonohého dravce počínal na jedničku. Matouškovi nenechali ani píď prostoru, všechny akce protivníka zastavili daleko od gólmana Dostála. „Matouškovy výkony nemůžeme přeceňovat, i když se na začátku sezony ukázal v dobrém světle,“ říká Bílek, jenž se v sobotním utkání musel obejít bez obránce Hnaníčka.

Zkušený zadák si na pátečním tréninku poranil tříslo, střetnutí s Příbramí tak sledoval pouze z tribuny. „Snad to nebude nic vážného,“ doufá Bílek. Šanci od první minuty poprvé v letošní sezoně dostal mladík Bačo. A člen reprezentační jednadvacítky důvěru zkušeného kouče rozhodně nezklamal. „Trénuje dobře, byl připravený a utkání zvládl velmi dobře. Neměl jediný problém,“ chválil poctivého svěřence Bílek.

Bývalý reprezentační trenér byl znovu spokojený. Svěřencům stejně jako po derby neměl co vytýkat. „Zápas si rozebereme. Určitě tam nějaké chyby najdeme,“ usmíval se třiapadesátiletý odborník.

Jediné, co Bílkovi občas vadí, jsou parádičky a další zbytečné kudrlinky. „Patičky moc rád nemám,“ přiznává kouč Fastavu. „Robovi Matejovovi to celkem vychází, u ostatních to ale nemá takový efekt,“ přidává s úsměvem.

Bílek chápe, že si dobře naladění fotbalisté za rozhodnutého stavu dovolili i méně obvyklé věci, které třeba do těžkého boje nehodí. „Klukům jsem říkal, ať kombinujé, běhají a nabízejí se, což splnili,“ dodal Bílek.