„Tenhle duel byl o hlavě. Byl to klasický zápas, ve kterém jsme chtěli udržet čisté konto. Od toho se všechno odvíjelo. Vychytaná nula je pozitivní. Chci poděkovat klukům, že jsme to zmákli, snad nám to pomůže do dalších zápasů,“ věří dvoumetrový gólman.

Moravané neinkasovali poprvé od konce srpna, kdy zvítězili v Liberci 1:0. Právě pod Ještědem naposledy brali všechny body. Po vydřeném triumfu přišlo pět porážek v řadě s šestnácti inkasovanými brankami. Nepříznivou sérii hráči Fastavu utnuli až nyní.

„Gólů, které jsme inkasovali, bylo strašně moc. O to víc si toho musíme vážit a navázat na to v dalších těžkých zápasech. Až ty nám ukáží, jak na tom jsme,“ ví Rakovan.

I když Zlíňané v Ďolíčku uklohnili bod, výkon nebyl nijak oslnivý. „Předvedená hra se nedá nějak hodnotit, protože to byl zápas, v němž jsme chtěli hlavně neinkasovat. Zvlášť druhá půle byla z naší strany hodně nervózní, takže máme na čem pracovat,“ uvedl zkušený brankář.

Fotbalisté Zlína (tmavé dresy) hráli v Ďolíčku s domácími Pardubicemi bez branek.
Herní projev nebyl dobrý. Nulu máme díky Rakovanovi, ví kouč Fastavu Jelínek

Ani Pardubice ale nijak nezářily. Východočeši sice měli víc šancí ke skórování, ale mezi tři tyče se trefili pouze jednou, a to když Cadu zahodil penaltu. „Moc podobných zápasů v minulosti nebylo. Většinou jen tyto o šest bodů. Vyhrocené, které rozhoduje jedna situace. Buď to chytíš, nebo ne, tentokrát se mi to podařilo,“ oddechl si.

Produktivního Brazilce nastudovaného neměl. Bývalý brankář Slavie, Jihlavy či Karviné dal na svůj instinkt, vnitřní pocity. „Věděl jsem, že čeká na pohyb gólmana, takže jsem do poslední chvíle stál. Myslel si, že tipnu stranu, to ho možná rozhodilo,“ přemítá.

Cadu možná rozhodila dlouhá prodleva před penaltou, sudí Ginzel ještě situaci konzultoval s kolegou u videa. Možná, že se Jihoameričan nechal rozhodit..

„To je individuální, hráč proti hráči, psychologická hra. Exekutor to má vždycky těžší, já můžu jen získat. O to víc jsem rád, že se to povedlo,“ dodal Rakovan.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...