Páteční hodinovou jednotku sledovala na hřišti účastníka krajské I. B třídy skupiny C asi stovka diváků. „Je tady víc lidí než na mistrák,“ prohodil s úsměvem jednatel klubu a vedoucí malenovického mužstva Miroslav Šenkeřík.

Páteční pohodu v okrajové části Zlína nenarušil pozdní příjezd Viktorie ani vydatná dešťová přeháňka.

„Hráči, kteří v odvetě s Fiorentinou odehráli většinu utkání, absolvovali dvacetiminutový výklus plus masáže, zbytek týmu dotrénovával,“ hlásil asistent trenéra plzeňské Viktorie Jan Trousil.

Na čerstvě posečeném trávníku se proběhly všechny opory Viktorie. Největší zájem mezi fanoušky a hlavně u dětí byl o Tomáše Chorého. Reprezentační forvard se u šaten dlouho podepisoval, fotil se.

V obležení byl rovněž Kolumbijec Jhon Mosquera či další zahraniční hráči Cadu, Dweh nebo Traoré. Pár podpisů rozdali Kopic s Řezníkem, naopak nejlepší ligový střelec Šulc stejně jako Kalvach, Kliment či Vydra prošel do autobusu bez zastavení.

Brankáře Jedličku sháněli fanoušci marně. Gólmani totiž trénink vynechali, zůstali na hotelu.

„Pro nás s kluky je to výjimečná událost. Nemohl jsem si to nechat ujít. Nemám vyloženě oblíbený tým, fandím Spartě, Plzni, ale i Zlínu. Mám rád Chorého nebo i Slončíka,“ uvedl Lukáš Kala.

Dvanáctiletý klučina, který hraje fotbal za Tečovice, se pochlubil podpisem Chorého.

Ve finále Memoriálu Vlastislava Marečka 2024 se na zlínské Letné utkali mladší dorostenci Slavie Praha (červenobílé dresy) a Brna.
Slavia po obratu s Brnem podruhé za sebou ovládla Memoriál Vlastislava Marečka

Západočeši se v Malenovicích ukážou také v sobotu, kdy je na programu předzápasový trénink. „Budeme se věnovat taktickým věcem, ladit to na Slovácko,“ prozradil Trousil.

Plochu Viktorce domluvil známý spíše hokejový funkcionář Vladislav Hamrla. Majitel agentury H-Production je v klubu FC Malenovice pokladníkem, v Plzni má přítele.

„S vedoucím mužstva Miroslavem Jedličkou jsme velcí kamarádi. Vždycky když Plzeň hraje někde poblíž, tak mně zavolá, pozve na fotbal. Tentokrát potřeboval pomoct, rádi jsme mu vyhověli,“ líčí Hamrla.

Trénink Plzně si nenechali ujít ani předseda oddílu FC Malenovice Zdeněk Vichorec, kouč prvního týmu Leoš Válek či krajský radní Jiří Jaroš. Pohyb borců z ligy poctivě sledovali i domácí amatéři.

Třetí tým FORTUNA:LIGY se na jaře jenom tak nezastaví. Má neskutečně nabitý program.

Svěřenci trenéra Miroslava Koubka ve čtvrtek večer odehráli odvetu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy. Přespali ve Florencii a v pátek po poledni už přistáli na letišti v Brně, odkud se přesunuli do Zlína.

Ubytovali se v hotelu Baltaci Atrium, kde budou až do neděle, kdy je od osmnácti hodin čeká utkání v Uherském Hradišti proti Slovácku.

„Po tom, co kluci absolvovali, nás čeká těžký zápas. Na Slovácku je ale hezký stadion, dobrá atmosféra. Těšíme se tam. Všichni věříme, že vyhrajeme,“ pronesl Trousil.

Plzeň není v Malenovicích poprvé, v minulosti na hřišti účastníka krajské I. B třídy skupiny C trénoval i Liberec či Bohemians 1905. „Ligové mančafty nemají žádné speciální požadavky. Jenom jsme posekali a nalajnovali hřiště. Jinak přijedou, potrénují a zase odjedou,“ dodává Hamrla.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...