„Co? To jsem ani nevěděl,“ přiznává s úsměvem evidentně zaskočený Podio.

Těžkou hlavu si z toho ale nedělá. „Věřím, že kdo nastoupí místo něho, tak ho nahradí,“ zůstává v klidu argentinský fotbalista se slovenským pasem.

Marodka trápí Zlíňany už dva týdny. Sestava se točí snad od začátku sezony.

„Je to zajímavé. Ještě se mi nestalo, aby od začátku sezony chybělo tolik hráčů. Snad dvakrát jsme měli stejnou sestavu. Těžké je to pro hráče i trenéra,“ říká Podio.

I když je občas složité některé důležité muže adekvátně nahradit, technický záložník to zase tak dramaticky nevnímá.

„Věříme si, vzájemně se podporujeme. Ti, kdo nastoupí, se snaží nahradit marody nebo vykartované kluky,“ uvedl.

Fastav se sice po cenné remíze s Plzní dostal v ligové tabulce před Karvinou a Příbram na třinácté místo, na výhru ale čeká téměř tři měsíce. Ani proti Olomouci to ale nebude žádná selanka.

„V naší momentální situaci je každý zápas těžký, neboť nemáme až takovou formu. Po sérii bez výhry je na nás tlak, abychom doma vyhrávali,“ cítí.

Podle Podia bude derby podobné jako předcházející duel s Viktorií.

„Soupeř je rovněž silný na balonu. Druhý poločas s Plzní nám ale ukázal, že máme na to se poměřit s každým. Snad to proti Olomouci potvrdíme a získáme tři body,“ přeje si.

Překvapit protivníka ale bude složité. Týmy se dobře znají, a i když Sigma se pod trenérem Látal prezentuje trochu jinak než v minulých sezonách, do Baťova města přijede fotbalový a kombinačně zdatný tým.

„S Olomoucí jsme odehráli už dost zápasů, takže víme, jak hraje. Musíme se připravit a sto procent,“ říká Podio.

Tomu se proti Hanákům nehraje moc dobře. „Protože víc musíme běhat bez balonu,“ vysvětluje s úsměvem.

Jak tomu čelit? To nechává Argentinec na trenérovi Kameníkovi. „Ten ví, co na ně bude platit.“

Základem ale bude bojovnost a odvaha.

„Každý balon bude důležitý. Musíme táhnout za jeden provaz, rvát se jeden za druhého a k tomu přidat ještě něco navíc,“ ví Podio

V pondělí se ševci proti favoritovi v závěru vyburcovali k heroickému výkonu, s Olomoucí tak chtějí hrát od první minuty. Spoléhat budou i fanoušky. „Věřím, že nás podpoří a poženou. My jim za to snad konečně uděláme radost a zvítězíme,“ doufá.

Fastav si chce před reprezentační přestávkou ještě více zvýšit sebevědomí, aby nálada při trénincích byla uvolněnější a ještě lépe se pracovalo.

„V pauze vždycky dost trénujeme, a když se nám nedaří, je toho dvakrát tolik,“ tvrdí. O víkendu, kdy bude mít volno, se bude věnovat manželce a malé dcerce.

„Česko je hezká země, takže jezdíme po výletech. Nic v plánu nemáme. Vždycky je to tak, že žena zavelí a kam chce, tam jedeme,“ dodává se smíchem sympatický Jihoameričan.