„Vítězství chutná vždycky, mám z něho radost. Děkuji klukům za přístup. Zápas jsme zvládli, odmakali. Teplice jsme do ničeho vážnějšího nepustili. K výhře jsme došli trpělivostí. Jak se kluci uklidnili, dotáhli to do konce,“ prohlásil spokojený trenér zlínského Fastavu Jan Jelínek.

Fastav k triumfu nasměrovali obránci. Skóre ve 34. minutě otevřel Róbert Matejov a krátce po změně stran zvýšil svým prvním gólem ve zlínském dresu Lukáš Vraštil.

Poctivý obránce, který přišel na Letnou v létě 2019, si na premiérový gól musel dlouho počkat.

Fotbalisté Zlína (ve žlutých dresech) doma na Letné přivítali Teplice. Foto: Jan Zahnaš
Konečně! Ševci slaví první výhru po pěti měsících, doma zdolali Teplice

V lize se trefil po téměř čtyřech letech. Proti Teplicím udeřil ze vzduchu hlavou, když se prosadil po centru výtečně hrajícího Dramého. Ševcům pomohl skolit nevýrazné skláře, přerušit dlouhou sérii třinácti duelů bez výhry.

„Zaplaťpánbůh za ty dary! Jsme strašně šťastní, že jsme to zvládli a že jsme uspěli. To, že jsme udrželi nulu vzadu, je už jenom taková třešnička na dortu,“ usmíval se bývalý zadák Brna, Ostravy a Mladé Boleslavi.

Triumf završil v poslední minutě kapitán Tomáš Poznar.

Výhru Fastavu si vychnutal i útočník divizního Slavičína Petr Švach. Známý fotbalista v sobotu dorazil na Letnou, aby zhlédl ligový fotbal, podpořil kamaráda, trenéra Fastavu Jana Jelínka, který se v pozici hlavního kouče dočkal premiérové ligové výhry.

„Chtěl bych mu poděkovat. Před zápasem mi říkal, že s ním na tribuně Zlín nikdy neprohrál. Jsem rád, že se to potvrdilo,“ dodal šťastný trenér ševců.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...