Na Letnou v sobotu večer dorazily tři tisícovky fanoušků. V hledišti nescházel primátor Jiří Korec, jablonecký šéf Miroslav Pelta ani třeba Otakar Novák starší.

Právě bývalému zlínskému brankáři členové staré gardy Fastavu o poločasové přestávce sobotního zápasu pogratulovali k sedmdesátým narozeninám.

I když se řada fanoušků v ochozech slušně bavila, sobotní duel jim toho příliš nenabídl.

Zápas byl poklidný, oboustranně opatrný. Fastav, který už měl před zápasem jistou záchranu, doma v lize Jablonec neporazil pojedenácté za sebou a celkově nezvítězil v 17. vzájemném duelu v řadě.

„Utkání se odehrávalo mezi šestnáctkami, opticky jsme byli u míče více my, ale chyběla nám kreativita. Dostali jsme gól snad z jediné střely na naši branku, což jsem mě hrozně vytočilo. Po gólu Procházky jsme mohli rozhodnout o výhře, která byla naším cílem. Nepovedlo se to, naším problémem bylo dát druhý gól. Závěr si soupeř pohlídal, jemu bod stačil,“ zhodnotil závěrečný letošní duel zlínský trenér Jan Jelínek.

Čtyřicetiletý luhačovický rodák Jan Jelínek povede zlínské fotbalisty i v příští sezoně.
Dvanácté místo? Nijak nejásám. Máme na víc, míní trenér Jelínek. S kým počítá?

Severočechům zajistil i bod i setrvání v nejvyšší soutěži pro další ročník Lotyš Ikaunieks.

„Bylo to psychicky náročné utkání, už takové nikdy hrát nechceme. Neodehráli jsme vůbec dobrý duel, těší mě jen to, že jsme uhráli záchranu,“ řekl trenér hostů Jiří Vágner.

Ten ani ve čtvrtém utkání s Jabloncem neprohrál, kde dvěma vítězstvím přidal druhou remízu a splnil tak svoji záchranářskou misi. „Báli jsme se až do konce, mám z výkonu smíšené pocity,“ dodal nástupce Petra Rady.

Ševci se proti Jablonci neloučili ouze se sezonou, ale zároveň se zapojili i do oslav k příležitosti 700 let města Zlína. Právě tomuto významnému datu je věnován výroční dres, ve kterém nastoupili fotbalisté Fastavu k poslednímu domácímu utkání.

„Aukce dresů odstartovala na webu www.slevici.cz/aukce již v sobotu, tak se zapoj i ty a podpoř dobrou věc, vydražené peníze poputují na dobročinné účely do jedné z neziskových organizací ve Zlínském kraji,“ říká mluvčí klubu Zuzana Molková.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …