Závěr utkání poznamenal incident u střídaček. Kondiční trenér Liberce a národního mužstva Pavel Čvančara se nejprve snažil sebrat míč zlínskému záložníkovi Hrubému, pak strčil i do hlavního rozhodčího Všetečky, který člena realizačního týmu Slovanu vyloučil.

„Hrubé nesportovní chování, násilné chování vůči hráči soupeře (strkání a cloumání) v přerušené hře. Po udělení červené karty vstoupil na hrací plochu a strčil rozhodčího do oblasti hrudníku,“ popsal incident v zápisu o utkání hlavní arbitr.

Vedení Liberce se incidentem zabývalo. „Kondiční trenér Pavel Čvančara byl za své chování při nedělním utkání ve Zlíně v rámci našich interních pravidel tvrdě potrestán. Uznal svou chybu a trest, který zahrnoval i finanční sankci, akceptoval,“ uvedl na klubové webu sportovní ředitel Slovanu Zdeněk Koukal.

Čvančara brzy zjistil, že přestřelil, a tak se už s chladnější hlavou snažil o nápravu. „Po zápase jsem se byl omluvit všem rozhodčím i delegátovi. Vše mi vysvětlili a podali jsme si ruku. Z autobusu jsem pak přímo komunikoval i s Robertem Hrubým, kterého jsem trénoval a mám s ním výborný vztah. Vše jsme si vysvětlili a popřáli hodně štěstí,“ líčí Čvančara, který uznal svou chybu.

„Moje chování bylo neprofesionální a velice celého momentu lituji. Do budoucna se v tom změním a podobné emotivní vystupování se už nebude opakovat. Trest, který bude následovat, musím přijmout a z celé situace se poučit,” dodal.

Zlín tohle neřeší, zabývá se jinými věcmi. Třeba přetlakem na stranách hřiště, krajní beci i křídla se rozehráli, na konci podzimu se dostali do slušné formy.

„Fotbal nehraje jenom deset lidí, kteří utkání startují utkání, ale všichni,co jsou připravení,“ upozorňuje trenér Zlína Jan Jelínek.

Na levé straně stabilně nastupuje Čanturišvili, daří se Dramému a poslední dva duely rozhodl střídající Bartošák. „Pozici mu nehledám, vím, že může hrát na halfbekovi, bekovi i útočné pozici,“ říká Jelínek.

Podle něj si musí bývalý hráč Liberce, Karviné či Žižkova na svoji větší minutáž zase počkat. „Má dobrou levou, ale na jeho pozici je konkurence, Stejně dobře tam pracuje Youba (Dramé – pozn. red), taky Vakho je poctivý. Pokud tam ale bude Bárt takto chodit, tak je to taky plus,“ míní zlínský kouč.

Na druhé straně o místo bojují Fillo, Cedidla a Reiter. „Kluci musí makat, aby se do sestavy dostali,“ těší Jelínka.

Na marodce navíc dál zůstává Hloušek, jehož zdravotní problémy se táhnou, naopak po dlouhém výpadku se ke společnému tréninku s mužstvem vrátil univerzál Fantiš.

„Ruka se mu natolik zlepšila, že šel do plnohodnotného tréninku a sám si řekl o to, že si chce rameno vyzkoušet v ostrém zápase. Jsem rád, že se uzdravuje, ale bude muset ještě dohnat manko a pořádně poběhat,“ říká Jelínek.

Pracoval dál ale musí i zbytek týmu FC TRINITY.

Ševci totiž v neděli vyhráli teprve podruhé v ligové sezoně a nadále jsou předposlední. Čtyři týmy před nimi však mají pouze o bod více. „Tabulka je vyrovnaná. Nesmíme polevit,“ burcuje Jelínek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...