I tak se sobotní duel 16. kola FORTUNA:LIGY nehrál v komorní kulise. O atmosféru se staraly především desítky příznivců Baníku, kteří se srotili na svahu za brankou.

„Určitě byli cítit a patří jim za to velký dík. Byli ve velkém počtu, i když nemohli na stadion, stáli tam, podporovali. Klobouk dolů. Hnali nás,“ ocenil brankář Baníku Viktor Budinský.

Fotbalisté Zlína (žluté dresy) hráli doma s Baníkem Ostrava 2:2. Zápas sledoval jen omezený počet diváků.Fotbalisté Zlína (žluté dresy) hráli doma s Baníkem Ostrava 2:2. Zápas sledoval jen omezený počet diváků.Zdroj: Jan Zahnaš

Oddaní příznivci Ostravy opět ukázali, že za svými miláčky stojí za jakýchkoliv podmínek. V závěru zápasu - zrovna v době, kdy domácí vyrovnali na 2:2 - vytáhli transparent „Raději všichni spolu, než rozdělení. Raději za plotem, než za monitorem“. A vzápětí spustili i svou pyroshow.

Fanoušci Zlína byli občas slyšet za plotem, hráče ale povzbuzovali hlavně diváci na stadionu. Výkon ševců je strhl, zápas je bavil. Potleskem ocenili povedenou akci i obranný zákrok. Slyšet byly i nadávky směrem k rozhodčímu Fraňkovi. Zkušený sudí se stal terčem kritiky po několika sporných verdiktech.

Trenér fotbalistů Zlína Jan Jelínek při zápase s Ostravou.
Upletli jsme si na sebe bič, ví Jelínek. Proč nesouhlasí s komisí rozhodčích?

Diváci ale po většinu času pomáhali domácím, hnali je dopředu. „Musím říct, že jsme cítili velkou podporu. Samozřejmě je škoda, že stadion nemohl být plný, protože při zápasech Zlína s Baníkem je vždycky skvělá kulisa,“ uvedl stoper Fastavu a autor vyrovnávací branky na 2:2 Václav Procházka.

Podle bývalého reprezentanta, který v minulosti nosil i ostravský dres, vzhledem k vývoji epidemické situace brzy přijdou ještě tvrdší omezení. „Myslím, že jo. Každý den se něco mění a furt je to k horšímu. Musíme se řídit tím, co je nařízeno,“ dodal sedmatřicetiletý obránce.

Fotbalisté Zlína nakonec remizovali v 16. kole první ligy s Ostravou 2:2. Na branku hostujícího Ladislava Almásiho z 16. minuty odpověděl za dvě minuty domácí David Tkáč. V 52. minutě poslal Baník z penalty znovu do vedení střídající Dyjan Carlos de Azevedo, ale v 86. minutě vyrovnal Václav Procházka. Slezané v lize popáté za sebou bodovali a upevnili si páté místo v tabulce. Zlín neprohrál počtvrté z posledních pěti kol a díky lepšímu skóre je jedenáctý.