„Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, což se potvrdilo. V prvním poločase jsme sice na hřišti dominovali a stříleli branky, po přestávce jsme si utkání dvěma obdrženými brankami trochu zkomplikovali. Celý zápas jsme ale kontrolovali. Za postup jsme rádi,“ říká útočník Fastavu.

Jakubov poprvé po svém příchodu do Zlína nastoupil od první minuty. Náročnému trenéru Bílkovi se odvděčil slušným výkonem a hlavně třemi zásahy.

„S hattrickem jsem spokojený, i když jsem mohl dát víc gólů,“ ví vytáhlý fotbalista.
Spoluhráči i kouč Bílek se na Jakubovova právem zlobili hlavně ve 45. minutě, kdy před odkrytou bránou místo zakončení ještě hledal dobíhajicího Hronka, ten ale bránu netrefil.

„Kluci měli pravdu, měl jsem střílet. Útočník je na hřišti od toho, aby dával góly. Zbytečně jsem to přihrál,“ ví sedmadvacetiletý forvard.

Jinak byl ale v zakončení neomylný. Nejprve do sítě dorazil balon po Hronkově přihrávce, ve 40. minutě zase završil gólovou akci Chorvata Baliče a kapitána Železníka. Hattrick završil obloučkem přes vyběhnutého gólmana Vypušťáka ve druhé půli.

Jakubov tak šlape na paty Poznarovi s Beauguelem. Stabilní zlínští hroťáci v pohárovém zápase odpočívali.

„Bude těžké dostat se do sestavy. Uvidíme, kdo proti Dukle nastoupí,“ nechá se překvapit bývalý hráč Senice, Ostravy nebo Varnsdorfu.
V lize zatím sbírá starty po minutách, celé utkání odehrál pouze ve Slavičíně, kde nezklamal. „Jelikož jsme dali celkem rychle první gól a vzápětí přidali další, měli jsme to jednodušší,“ cítí Jakubov.

Ševci se neobvyklým fotbalovým výsledkem 9:3 naladili na další ligovou šichtu. Poslední duel s Ostravou už je zapomenutý. „O Baníku už se nebavíme,“ přitakává Jakubov.

„Zápas jsme si rozebrali. V sobotu nás čeká Dukla. Pohárový zápas přišel vhod,“ pokračuje.
Ševci přijedou na Julisku v pozici velkého favorita. Bílkovu partu ale proti poslednímu týmu tabulky nečeká žádná selanka.

„Nebude to jednoduché,“ tuší Jakubov. „V lize může každý porazit každého. My ale jedeme do Prahy bodovat. Chceme podat dobrý výkon,“ přidává hrdina domácího duelu s Teplicemi.

Dukla se po vedením nového kouče Skuhravého zvedla. Skolila Liberec a i před týdnem v Olomouci odehrála rovnocennou partii.

„Nový trenér změnil rozestavení. Soupeř stejně jako my hraje na tři obránce. Může to být zajímavé utkání,“ doufá Jakubov.

Hnaníček: Cítil jsem nostalgii. Byl to super zápas

„Divácky to byl výborný zápas. Padlo dvanáct gólů. Kdo přišel, rozhodně nelituje. Bylo to super utkání. Nic jsme nepodcenili. Rozhodlo se už v prvním poločase, po kterém jsme vedli 6:1. Pak trenér Bílek vystřídal kluky, kteří toho mají v nohách hodně a šli tam naopak hráči, kteří moc nehrávají. Dva góly jsme si tam nafackovali sami. Nakonec výborný výsledek. Sašovi Jakubovovi jsme dali co proto. Je chyba, že na konci poločasu nestřílel, ale ještě přihrával Hronkovi. Řešil to fotbalově, ale takové šance příště musí dávat. Slavičínu jsme chtěli dát co nejvíce branek, nijak jsme ho nešetřili.
Cítil jsem nostalgii. Do Slavičína jsem se vrátil po osmi letech. Strávil jsem tady docela dlouhou dobu. Bylo to super období. I teď jsem byl v kabině, kde jsem se dřív oblékal. Dal jsem gól za oba týmy, celkem tři branky, takže super,“ řekl obránce Zlína Josef Hnaníček.